Skuteczne diety, suplementy i tabletki na odchudzanie

Home » Suplementy odchudzające » Glukomannan – jak działa?

Glukomannan – jak działa?

Glukomannan jest jednym z wielu rodzajów błonnika rozpuszczalnego w wodzie, który może działać zarówno w żołądku jak i jelitach poprzez wiązanie pochłoniętej wody i tworzenie lepkiego żelu wypełniającego żołądek, dzięki czemu osoby przyjmujące go nie odczuwają głodu. Ma on również wpływ na spowolnienie wchłaniania się cukru i cholesterolu z jelit, dlatego jest bardzo pomocny w kontrolowaniu poziom cukru przy cukrzycy i zmniejszaniu poziom cholesterolu.

glukomannan jako sposób na odchudzanieJednak, aby prawdziwie i obiektywnie ocenić czy glukomannan faktycznie pomaga przy: zaparciach, utracie zbędnych kilogramów, obniżeniu poziomu cukru we krwi, oraz redukcji poziomu cholesterolu potrzeba jest o wiele więcej badań niż dotychczas przeprowadzono.
Najprawdopodobniej proszek glukomannan dodawany do produktów mącznych, takich jak japoński makaron jest tak jak i kapsułki bezpieczny dla większości dorosłych i dzieci. Ale tabletki zawierające glukomannan nie są już tak bezpieczne.

Tabletki należy popijać dosyć duża ilością wody bo w przeciwnym razie mogą one doprowadzić do zadławienia się lub zablokowania gardła lub jelit.

Przeciwwskazania w stosowaniu Glukomannanu

Ciąża i karmienie piersią: Jak dotąd nie ma badań dotyczących zażywania glukomannanu przez kobiety będące w ciąży lub karmiące piersią dlatego nie zaleca się przyjmowania tego preparatu.

Cukrzyca: Glukomannan może zaburzać poziom cukru we krwi. Pacjenci cierpiący na cukrzycę powinny podczas przyjmowania tabletek ściśle kontrolować poziom cukru we krwi.

Operacja: Preparaty z glukomannanem mogą zakłócać stężenie cukru we krwi zarówno w czasie jak i po zabiegu. Jeżeli jest wyznaczony termin operacji należy odstawić glukomannan co najmniej 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem

Glukomannan, a skutki uboczne:

Ponieważ glukomannan jest błonnikiem rozpuszczalnym w wodzie osoby zażywające go muszą pamiętać, aby popijać każdą tabletkę (glukomannan w postaci proszku wydaje się być bezpieczniejszy) dużą ilością wody, w przeciwnym razie można doprowadzić do zadławienia lub zablokowania:

 • gardła
 • przełyku
 • jelit
Glukomannan może również przyczynić się do utrudnienia wchłaniania się leków. Więc osoby zażywające inne leki powinni je przyjmować albo 1 godzinę przed lub 4 godziny po zażyciu glukomannanu.

 

Jeśli chcesz schudnąć szybko i bezpiecznie, zapoznaj się z naszym rankingiem tabletek na odchudzanie.
Dzięki niemu wybierzesz produkt najbardziej dopasowany do swoich potrzeb i kupisz go tanio bezpośrednio na stronie producenta.
Szukane frazy:
 • glukomannan opinie
 • co to jest Glukomannan
 • Kapsulki Konjacu
 • glucomannan dzialanie
 • glukomannan cena
 • glukomannan opinie forum
 • glukomannan w proszku gdzie kupic
 • tri api dix zaparcia

2 komentarze

 1. Próbowałem glukomannanu i niestety miałem po nim bolesne zaparcia. Zdecydowanie bardziej polecam to: dietbooster

 2. Nie mogę się z tym zgodzić co napisałeś Przemek. Ja stosowałam glukomannan przez ponad rok i moje zaparcia ustąpiły dzięki niemu. Czułam się dobrze, a mój apetyt znacznie się zmniejszył. Ostatnio postanowiłam znowu zacząć go brać, w połączneniu z mango afrykańskim i jak na razie jest super!

Dodaj odpowiedź

Twój email nie będzie widoczny

*