Skuteczne diety, suplementy i tabletki na odchudzanie

Home » Diety » Jak szybko schudnąć przy pomocy diety Dukana?

Jak szybko schudnąć przy pomocy diety Dukana?

 

Faza ataku jest pierwszym etapem diety Dukana.

Jest ona również znana, jako dieta proteinowa. Nagła zmiana nawyków żywieniowych powoduje szybko zauważalne efekty, co zachęca do utraty wagi, i działa motywująco do końca diety. Dlatego można powiedzieć, że, taka dieta to krótka, szybka i skuteczna dla utraty masy ciała

Czas trwania diety zależy od wieku, wagi, którą należy stracić, oraz liczby diet, które były stosowane w przeszłości. Zazwyczaj trwa ona od 2 do 7 dni, oto kilka wskazówek:

 •     Mniej niż 5 kg można stracić w ciągu: 1 lub 2 dni
 •     Od 7 do 15 kg można stracić od 3 do 5 dni
 •     Więcej niż 20 kg można stracić: po konsultacji z lekarzem, ta dieta może trwać do 7 dni.
W diecie Dukana dopuszcza się wyłącznie produkty naturalne bogate w białko, na etapie ataku: można spożywać 68 białek zwierzęcych, w nieograniczonej ilości. Niektóre badania wykazały, że białka powodują efekt sycący. Przyjmowanie białka zwiększa szybkość utraty wagi, jednocześnie wypłukując nadmiar wody z organizmu. Trawienie białka powoduje wydzielanie ketonów w moczu. Z tego powodu konieczne jest, abyś wypijać od 6 do 8 szklanek wody dziennie. Otręby owsiane zapewnią węglowodany i dzienne zapotrzebowanie na błonnik, które wiążą się z ilością skonsumowanych kalorii w produktach spożywczych i ograniczają ich wchłanianie.

Aktywność fizyczna zoptymalizuje utratę wagi podczas stosowania diety Dukana.

Należy zacząć ćwiczyć stopniowo, zwłaszcza rano. Bez względu na kondycję, chociażby chodzenie jest czynnością, którą każdy może zrobić. To naturalne, nic nie kosztuje i ma wiele zalet.

Dieta to kompleksowy program dietetyczny z 4 fazami: 2 fazy na utratę wagi i 2 fazy, aby utrzymać swoją wagę na stałe. Konieczne jest zakończenie
tych czterech etapów. Trzecia i czwarta faza Dukana Dieta, Konsolidacja i Stabilizacja, pomagają utrzymać wagę i nie doświadczyć efektu jo – jo.
Dieta dukana - białko

Dieta Dukana 4 fazy

1. Faza ataku (uderzeniowa); aby rozpocząć odchudzanie.

Faza ataku składa się z czystego białka i stymuluje dietę. W tej fazie można jeść 68 pokarmów wysokobiałkowych, które spowodują natychmiastową i zauważalną utratę wagi.

2. Faza naprzemienna: osiągnięcie pożądanej wagi.

Faza naprzemienna to dodanie 32 warzyw i przeniesie to kolejną utratę zbędnych kilogramów. Średnia długość tej fazy zależy od harmonogramu 3 dni dla każdego funta, który chcesz stracić.

3. Faza konsolidacji:, aby zapobiec efektowi powrócenia do poprzedniego stanu.

W tym czasie organizm jest najbardziej wrażliwy, ponieważ ciało ma skłonność do szybkiego odzyskania wagi. Faza Konsolidacji ma na celu zapobieganie efektowi jo –jo poprzez stopniowe powracanie poprzednio zakazanych produktów spożywczych w ograniczonych ilościach i umożliwienie maksymalnie dwóch posiłków “typowych” w ciągu tygodnia. Faza ta następuje w ścisłej kolejności – 5 dni na każde pół kilo stracone w fazie wycieczkowej. Ważne jest, aby podążać za innym ważnym krokiem po rozpoczęciu fazy konsolidacji – czystego dnia białego w czwartek.

4. Faza stabilizacji: zdecydowanie kluczowa, na całe życie

Faza stabilizacji to reszta pozostałego życia! Jeżeli ktoś posiadł wiedzę jak jeść zdrowiej w poprzednich fazach i opracował wzór do naśladowania. Ponadto, aby utrzymać nowy, smukły wygląd ciała, trzeba przestrzegać tych trzech prostych, ale niezbywalnych zasad:

 • 3 łyżki otrębów owsianych dziennie
 • Spacer 20 minut dziennie i chodzenie po schodach w miarę możliwości
 • Spożywanie czystego białka w czwartek, tzn. menu z fazy ataku.
Metoda diety Dukana tworzy kompletny program wykraczający poza fazy utraty wagi. Dwie fazy są poświęcone całkowicie utrzymaniu etapu “Ważna waga: Konsolidacja i Stabilizacja”. Ostatnia faza, Stabilizacja, jest prawdopodobnie najłatwiejsza, ale najważniejsza.

Produkty dozwolone i zabronione w diecie Dukana

Produkty dozwolone:

 • Mięso: tylko chude, może być wołowe, cielęce, z indyka, kurczaka,
 • Ryby: sardynka, tuńczyk, makrela, łosoś, przygotowywane bez opcji smażenia.
 • Jajka: gotowane.
 • Nabiał: chudy, jogurty, twaróg.
 • Wypijać w ciągu dnia 2 litry wody

Produkty zabronione:

 • tłuszcz zwierzęcy i roślinny,
 • cukier,
 • mięsa: wieprzowina, jagnięcina, drób taki jak gęsi i kaczki.
Jeśli chcesz schudnąć szybko i bezpiecznie, zapoznaj się z naszym rankingiem tabletek na odchudzanie.
Dzięki niemu wybierzesz produkt najbardziej dopasowany do swoich potrzeb i kupisz go tanio bezpośrednio na stronie producenta.

 

Zapoznaj się również z naszym artykułami:

Artykuły powiązane:

Dodaj odpowiedź

Twój email nie będzie widoczny