Skuteczne diety, suplementy i tabletki na odchudzanie

Home » Diety » Jak szybko schudnąć przy pomocy diety kapuścianej?

Jak szybko schudnąć przy pomocy diety kapuścianej?

Dlaczego dieta kapuściana?

Nadwaga i otyłość to często spotykana przypadłość, która dotyka w dzisiejszych czasach coraz większą liczbę osób. Główną jej przyczyną jest nieodpowiednia dieta, a także brak aktywności fizycznej, jednak również uwarunkowania genetyczne odgrywają w tym przypadku bardzo dużą rolę.

Niestety nadprogramowa ilość kilogramów może w bardzo krótkim czasie doprowadzić do wielu bardzo poważnych chorób, dlatego też jak najwcześniej należy rozpocząć odpowiednią walkę.

Czy możliwe jest jednak szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów i to w bardzo szybkim czasie?

Taki rezultat obiecuje tzw. dieta kapuściana, której podstawowym daniem jest zupa przygotowywana na bazie kapusty. Czym jednak charakteryzuje się ta dieta, jakich zasad należy przestrzegać i czy warto z niej skorzystać?

Dieta kapuściana

Co warto wiedzieć o diecie kapuścianej?

Dieta kapuściana zwana jest również dietą prezydencką, ponieważ pomogła ona zrucić kilka zbędnych kilogramów samemu prezydentowi Aleksandrowi Kwaśniewskiemu.

Taka dieta trwa jedynie tydzień, jednak w ciągu tych siedmiu dni można zrzucić nawet 6 kg, co jest bardzo dobrym osiągnięciem. Podstawą diety jest oczywiście kapusta zarówno ta biała, jak i włoska, jednak można również skorzystać z kapusty kiszonej, która poprawia metabolizm i dostarcza organizmowi cennych dla zdrowia probiotyków.

Zupa kapuściana nie jest trudna w przygotowaniu, ponieważ oprócz kapusty należy zaopatrzyć się w składniki, które służą do przygotowania pożywnego rosołu. Najważniejsze w trakcie gotowania zupy jest jednak to, aby nie dodawać do niej soli, ponieważ jest ona odpowiedzialna za zatrzymywanie się wody w organizmie. Oczywiście w ciągu dnia można włączyć do diety również inne produkty, jednak w minimalnych ilościach i niestety nie wszystkie. Wskazane są głównie warzywa i owoce, odrobina chudego mięsa, a także soki owocowe. Stosując się do takiej diety, można w ciągu tygodnia uzyskać naprawdę bardzo ciekawy rezultat, jednak ważne jest to, aby między posiłkami nie podjadać.

Jakich zasad należy się trzymać, będąc na diecie kapuścianej?

Najważniejsze jest przede wszystkim to, aby każdego dnia dostarczyć organizmowi podstawowego składnika diety, czyli zupy kapuścianej.

Wspomniana zupa stanowi podstawowy posiłek, jednak nie oznacza to, iż nie można sięgać po inne produkty spożywcze. Dozwolone jest spożywanie warzyw i owoców, jednak w dosyć małych ilościach, gdyż dieta to dieta.

W czasie trwania takiej kuracji nie należy zapominać o wypijaniu co najmniej 2 litrów niegazowanej wody, która pomoże oczyścić organizm ze zbędnych produktów przemiany materii.

Najważniejsze zalety diety kapuścianej

Największą zaletą takiej diety jest to, iż w ciągu zaledwie kilku dni pomaga zrzucić bardzo dużą ilość kilogramów, co w przypadku innych diet jest trudne do osiągnięcia.

Przygotowanie zupy kapuścianej jest bardzo proste, ponieważ wszystkie potrzebne składniki dostępne są w sklepach przez cały rok, co stanowi kolejną zaletę tej diety. W przypadku większości diet odchudzających konieczne jest odmierzanie poszczególnych składników, co z czasem może stać się bardzo denerwujące. Oprócz tego w taki sposób marnuje się wiele produktów spożywczych, a efekty takich diet nie są niestety najlepsze.

W początkowej fazie trwania takiej diety z organizmu zostaje wydalony wyłącznie nadmiar wody, dlatego też należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ na efekty należy poczekać co najmniej kilka dni. Po zakończeniu diety kapuścianej niezwykle ważne jest to, aby prowadzić jak najzdrowszy tryb życia, ponieważ wracając do starych nawyków, całe efekty starań pójdą na marne, a zamiast utraty kilogramów pojawi się znienawidzony efekt jo-jo.

W razie takiej potrzeby dietę kapuścianą można powtarzać jednak niezbyt często, ponieważ organizm może dostać pewnego rodzaju szoku, a takie balansowanie na krawędzi może być bardzo niebezpieczne. W trakcie takiej diety w codziennym menu brakuje wielu bardzo ważnych składników, dlatego też taka dieta sprawdza się bardzo dobrze raz na jakiś czas, czyli np. raz na pół roku.

Jeśli chcesz schudnąć szybko i bezpiecznie, zapoznaj się z naszym rankingiem tabletek na odchudzanie.
Dzięki niemu wybierzesz produkt najbardziej dopasowany do swoich potrzeb i kupisz go tanio bezpośrednio na stronie producenta.

Zapoznaj się również z naszym artykułami:

Artykuły powiązane:

Jeden komentarz

  1. Od lat w swojej diecie korzystam z soków warzywnych wg. zaleceń. Od czasu do czasu piję też sok z kapusty wraz z innymi warzywami. Nie zapominam też o sporcie, bo wiem, że jest ważny dla zdrowia. Figurę mam super, zdrowie i wigor również. Ograniczyłam też spożycie słodyczy i używek.

Dodaj odpowiedź

Twój email nie będzie widoczny