Skuteczne diety, suplementy i tabletki na odchudzanie

Home » Porady » Co powinniśmy zrobić zanim zaczniemy się odchudzać?

Co powinniśmy zrobić zanim zaczniemy się odchudzać?

Decyzja o odchudzaniu bywa czasem podejmowana spontanicznie. Wówczas też pojawia się silna ekscytacja przed nowym wyzwaniem i najchętniej już zaraz, teraz zaczęlibyśmy dietę. Warto jednak podejść do tego rozsądnie, by motywacja nie zniknęła równie szybko jak się pojawiła. W tym celu istotne jest przygotowanie się do odchudzania i zastosowanie się do kilku wskazówek.

Krótki przewodnik przygotowań do odchudzania

Rozpoczynając starania o piękną sylwetkę, a w dłużej perspektywie także o zdrowie, warto mieć na uwadze wybór właściwego momentu. Czasami ma to decydujące znaczenie, by odnieść sukces. Redukcji masy ciała nie sprzyja nerwowa atmosfera w życiu codziennym, napięcia w pracy, brak snu i czasu na aktywność fizyczną.

Będąc zestresowanym mamy większy apetyt, na co ma wpływ hormon stresu – kortyzon. Stąd zwiększona ochota na słodycze, tłuste i niezdrowe przekąski i tendencja do odkładania się tkanki tłuszczowej w okolicach głównie brzucha. Dlatego istotne jest przygotowanie się do odchudzania, a przede wszystkim uspokojenie się, odnalezienie wewnętrznej równowagi i harmonii.

Na co zwracać uwagę podczas przygotowań do odchudzania?

  • na właściwy moment na odchudzanie
  • dostęp do aktywności fizycznej np. na siłowni
  • wsparcie ze strony bliskich osób, które będą dopingować w trakcie zmiany nawyków żywieniowych

Określenie realnych celów odchudzania

Podczas przygotowań do odchudzania warto realnie wskazać swoje oczekiwania. Najlepiej podzielić cały proces redukcji wagi na poszczególne etapy, by móc zrobić, po każdym z nich podsumowanie i określić cele pośrednie. Wpłynie to zwiększenie motywacji i pomoże kontrolować cały proces odchudzania.
Zdrowe i właściwe odchudzanie wiąże się z utratą nie więcej niż 1 kg tygodniowo. Warto przy tym średnio raz w tygodniu sprawdzać postępy w redukcji wagi, będąc na czczo i w lekkiej bieliźnie.
Przechodząc na dietę nie warto od razu narzucać sobie drastycznych wymagań w zakresie menu.

Zdecydowanie lepiej powoli, małymi krokami dążyć do eliminacji z diety tego, co niezdrowe. Dzięki temu ograniczy się stres, związany z gwałtownymi zmianami w codziennym życiu. Jest to ważne zwłaszcza dla osób, które nie mają dużej motywacji do przechodzenia na dietę, ale marzą o idealnej sylwetce. Na początek istotne jest uregulowanie posiłków, pór jedzenia i ograniczenie niezdrowych przekąsek i słodyczy. W dalszej części każdy, zdrowy nawyk wprowadzany do diety oraz aktywność fizyczną będą coraz bardziej przybliżać do upragnionego celu.

Ułożenie diety i wprowadzenie produktów wspomagających odchudzanie

Decydując się na odchudzanie warto mieć na uwadze, że każdy z nas jest inny, a redukcja wagi to proces indywidualny. Dlatego już na etapie przygotowań do odchudzania należy uświadomić sobie, że nie ma diet-cud, a zdrowe odchudzanie jest nieodłącznie związane z aktywnością fizyczną i zmianą nawyków żywieniowych.
Pomocne w odchudzaniu mogą być suplementy diety i tabletki odchudzające. W przypadku tych drugich warto wcześniej przeanalizować produkty dostępne na rynku i wybrać najbardziej dopasowany do siebie. Dotyczy to zwłaszcza osób, które dodatkowo zmagają się z chorobami i muszą wyeliminować pewne składniki pokarmowe. Tabletki na odchudzanie muszą być też skuteczne, dlatego warto zwracać uwagę na ich skład. Najlepiej sprawdzić ranking tabletek na odchudzanie i porównać różne preparaty.

Jeśli chcesz schudnąć szybko i bezpiecznie, zapoznaj się z naszym rankingiem tabletek na odchudzanie.
Dzięki niemu wybierzesz produkt najbardziej dopasowany do swoich potrzeb i kupisz go tanio bezpośrednio na stronie producenta.

Układanie diety na czas odchudzania warto przeprowadzić pod okiem dobrego dietetyka, który wskaże jakie produkty są zalecane, a jakich unikać. Pomoże też opracować plan codziennego odżywiania w taki sposób, by nie odczuwać głodu. Należy też pamiętać, że chęć trwałej zmiany sylwetki i poprawy samopoczucia wiąże się ze zmianą trybu życia i jedzenia nie na chwilę, ale na stałe. Tylko wówczas zachowamy pewność, co do oczekiwanych rezultatów i zdrowia.

Wskazówki przy zmianie diety i odchudzaniu

Dietetycy i lekarze są zgodni: tylko zdrowy tryb życia, zbilansowane posiłki i świadome wybory konsumenckie są w stanie zagwarantować nienaganny wygląd i dobre samopoczucie. Jest to proces, który trwa całe życie.
Wiele osób zmaga się z nadwagą z własnej winy. Zdecydowana większość z nich jest świadoma, że posiłki jakie jadają, ich pory zawartość i styl życia są bezpośrednią przyczyną problemów z wagą i samopoczuciem. Brakuje jednak motywacji, aby to zmienić.

Wskazówką przed rozpoczęciem diety i zmianą trybu życia jest dobór właściwego menu. Każdy człowiek posiada własne preferencje żywieniowe i produkty, które lubi. Jeśli są one zdrowe, lub można znaleźć ich zdrowe zamienniki – wówczas nie należy z nich rezygnować.

Bycie fit nie musi wiązać się z koniecznością rezygnacji z tego, co jest smaczne i odpowiada indywidualnym preferencjom. Takie działania powodują, że nie pojawia się stres, a nowa dieta pozwala „zatrzymać” przy sobie na długo.

Zmiana myślenia o diecie pozwala drastycznie odmienić życie. Dieta która nie kojarzy się z wyrzeczeniami, trudnościami, byciem głodnym i zniechęconym to dla wielu tylko marzenie. Tymczasem może ono się spełnić. Dobra i skuteczna dieta kojarzy się bowiem z energią, witalnością, piękną sylwetką i dobrym samopoczuciem.

Co powinniśmy zrobić zanim zaczniemy się odchudzać? Przede wszystkim zmienić swoje myślenie na temat diety i zdrowego trybu życia, mając na uwadze, że nie może to być proces krótkotrwały, ale zmiana na stałe. A chwilach kryzysu warto wyobrażać sobie jak idealnie czujemy się bez balastu nadmiernych kilogramów i z dobrym samopoczuciem…

Zapoznaj się również z naszym artykułami:

Artykuły powiązane:

Dodaj odpowiedź

Twój email nie będzie widoczny