Skuteczne diety, suplementy i tabletki na odchudzanie

Home » Porady » Jak szybko można się odchudzać?

Jak szybko można się odchudzać?

Lekarze, dietetycy i specjaliści do spraw żywienia wskazują, że zdrowe i rozsądne odchudzanie odbywa się powoli i nie polega na drastycznej zmianie diety. Tylko trwała zmiana nawyków żywieniowych i etapowe, regularne zmiany w codziennym życiu, mogą w efekcie doprowadzić do utraty wagi bez efektu jo-jo. Co jednak w sytuacji, gdy chcemy szybko schudnąć, a czas nagli?

Co zrobić kiedy chcemy szybko stracić nadprogramowe kilogramy?

Prawidłowo opracowany plan odchudzania może pomóc stracić nadprogramowe kilogramy i trwale zmienić życie. Zgrabna sylwetka to też lepsze samopoczucie i chęć do działania. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy dyplomowanego dietetyka, który opracuje sposób odżywiania i wskaże, jaki rodzaj aktywności fizycznej jest najlepszy.

W sytuacji, kiedy mamy mało czasu, a chcemy stracić nadprogramowe kilogramy warto zdecydować się na inne rozwiązanie, które pomogą szybko pozbyć się dodatkowych kilogramów, takie jak tabletki odchudzające. Warto przy tym mieć na uwadze kilka elementów, z tym związanych.

O czym pamiętać podczas zakupu tabletek odchudzających?

Na rynku dostępnych jest wiele tabletek na odchudzanie. To powoduje, że kiedy decydujemy się na zakup stajemy przed trudnym wyborem.
Tabletki na odchudzanie można kupić w aptekach lub drogeriach. Wspomagają redukcję wagi, a większość preparatów zawiera substancje, które wspomagają usuwanie toksyn z organizmu. Istotny jest też ich wpływ na usuwanie nadmiaru wody, ponieważ często jest to powód nieestetycznego wyglądu i złego samopoczucia.
Wybierając tabletki odchudzające warto pamiętać, że nie zastąpią one zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Mogą jednak stanowić wsparcie dla osób, którym brakuje motywacji, a chcą cieszyć się smukłą i nienaganną sylwetką. Stosowanie wyłącznie tabletek na odchudzanie może powodować, po ich odstawieniu efekt jo-jo. Dlatego warto zdecydować się także na regularną aktywność fizyczną.
Niektóre, dostępne na rynku tabletki odchudzające wzbudzają kontrowersje, z uwagi na składniki w nich zawarte. Część z nich jest niebezpieczna dla zdrowia, dlatego lekarze alarmują by zawsze czytać etykiety produktów i przede wszystkim nie kupować tabletek niewiadomego pochodzenia. Należy też unikać tabletek, które zawierają takie składniki jak: amfetamina i sibutramina. Są to silne środki, powodujące skutki uboczne, w tym zwiększone ciśnienie, depresję, przyśpieszenie akcji serca i inne, negatywne efekty.

W wielu przypadkach nie zaleca się też stosowania tabletek na odchudzanie, które zawierają składniki o słabej sile działania, takie jak:

  • chrom
  • guarana
  • lukrecja
Z kolei bezpieczne dla zdrowia i zalecane tabletki zawierają:

  • piperynę
  • ekstrakt z zielonej kawy
  • olej rybi
  • wapno z witaminą D
  • sprzężony kwas linolowy
Tego ostatniego nie powinny jednak przyjmować osoby, które zmagają się z cukrzycą i osoby, które stosują leki na rozrzedzenie krwi.

Błędy popełniane podczas szybkiego odchudzania

Osoby, którym zależy na czasie i chcą szybko pozbyć się nadprogramowych kilogramów często popełniają błędy. Decydują one o tym, że odchudzanie jest nieskuteczne lub w przypadku utraty wagi, szybko pojawia się efekt jo-jo.

Błędne jest przede wszystkim założenie że, aby schudnąć, należy jeść jak najmniej. Naukowcy wskazują, że jest zupełnie inaczej, a restrykcyjne diety, które pozwalają szybko schudnąć, powodują szkody w pracy organizmu i układu nerwowego. W praktyce powoduje to, że osoby na głodówce z czasem tracą apetyt i pojawia się niechęć do jedzenia. Początkowe dobre samopoczucie szybko znika, podobnie jak efekt pobudzenia, satysfakcji i energii. W miarę upływu czasu pojawiają się zupełnie odmienne uczucia: zniechęcenie, brak sił witalnych, problemy z pamięcią i koncentracją. Długoterminowa głodówka negatywnie wpływa też na pracę narządów wewnętrznych, w tym m.in. wątroby.

W efekcie rygorystycznej diety powstaje, bowiem wiele wolnych kwasów tłuszczowych, które przedostają się do wątroby i uszkadzają ją.

Sytuacja pogarsza się w miarę upływ czasu, ponieważ mięśniom zaczyna brakować tłuszczów, a organizm zaczyna spalać białko, które znajduje się również w mięśniu sercowym. Może to spowodować problemy w pracy serca. Spada też metabolizm. Co istotne, nawet przerwanie głodówki na takim etapie może okazać się nieskuteczne, ponieważ zwolniony metabolizm trudno przyśpieszyć. W praktyce taka osoba do końca życia będzie zmagała się z problemem szybkiego przybierania na wadze.

Skuteczne i zdrowe sposoby na szybkie odchudzanie

Chcąc w krótkim czasie schudnąć warto pamiętać, by zrobić to mądrze i bez szkody dla zdrowia. Dlatego dobrym rozwiązaniem są tabletki na odchudzanie, kupione od bezpiecznego dostawcy. Wcześniej warto porównać ich skład, działanie, cenę i zapoznać się z opiniami osób, które już je stosowały. Pomoże to w wyborze najlepiej dopasowanego preparatu.

W porównaniu  tabletek odchudzających, ich składu i działania pomocny będzie ranking tabletek odchudzających.

Warto pamiętać też, że same tabletki nie wystarczą. Ważne jest zadbanie o aktywność fizyczną, właściwa ilość snu i zbilansowane posiłki. Wiele osób zapomina, że na co dzień nie powinniśmy spać krócej niż 6 godzin na dobę, ponieważ niedobór snu zaburza gospodarkę hormonalną w organizmie. Wówczas organizm domaga się większej ilości posiłków, co przekłada się na liczbę kalorii i wagę.

Jeśli chcesz schudnąć szybko i bezpiecznie, zapoznaj się z naszym rankingiem tabletek na odchudzanie.
Dzięki niemu wybierzesz produkt najbardziej dopasowany do swoich potrzeb i kupisz go tanio bezpośrednio na stronie producenta.

Ważna jest także jakość snu. Warto chodzić spać i wstawać o tej samej porze. Pomaga to zachować równowagę całego dnia, co dodatkowo pomaga zaplanować inne czynności, takie jak godziny posiłków, aktywności fizycznej i pracy.

Szybkie i skuteczne odchudzanie z tabletkami odchudzającymi może dać pozytywne efekty w postaci utraty wagi, poprawy wyglądu i samopoczucia. Warto przy tym zadbać o właściwą organizację dnia i nie zapominać, że same tabletki to za mało, by zmienić swoją sylwetkę. Istotna jest trwała zmiana nawyków żywieniowych, co ma pozytywny wpływ na wygląd i samopoczucie i pozwala cieszyć się atrakcyjnym wyglądem cały czas.

Zapoznaj się również z naszym artykułami:

Artykuły powiązane:

Dodaj odpowiedź

Twój email nie będzie widoczny