Skuteczne diety, suplementy i tabletki na odchudzanie

Home » Porady » Jak zdrowo się odchudzać?

Jak zdrowo się odchudzać?

Obecnie zauważalna jest moda na zdrowe jedzenie i systematyczną aktywność fizyczną. Wpisuje się to w trend bycia EKO i cieszenia się nienaganną sylwetką. Tę zaś można osiągnąć dzięki zdrowemu odchudzaniu.

Epidemia otyłości we współczesnych czasach…

Obecnie lekarze i dietetycy mówią o swoistej epidemii otyłości. W Polsce ponad połowa Polaków ma problem z nadmierną ilością kilogramów. Wynika to z faktu, że często jemy zbyt dużo, przejadamy się, a co gorsze sięgamy po produkty mocno przetworzone i niskiej jakości, co odkłada się szybko w postaci tkanki tłuszczowej. Szybki i łatwy dostęp do tego typu produktów sprzyja konsumpcji.

WHO zalicza obecnie otyłość do grupy chorób cywilizacyjnych, a problem ten w naszym kraju staje się coraz bardziej widoczny.

Otyłość staje się cechą współczesnego świata, w którym nie ma problemów z dostępem do jedzenia, ale istnieje niewielkie zapotrzebowanie społeczne na aktywność fizyczną. To drugie zmienia się, jednak w związku z rosnącą modą na bycie fit. Jest to dobra informacja, biorąc pod uwagę fakt, że obecnie ponad 62% mężczyzn i 57% kobiet zmaga się z nadprogramowymi kilogramami. Pod tym względem Polska zajmuje niechlubne – siódme miejsce w Europie.

Antidotum na problem nadwagi i otyłości jest zdrowa dieta i rozsądne odchudzanie się. W jaki sposób?

Jak zdrowo jeść i się odchudzać?

Zasad zdrowego odchudzania jest wiele. W praktyce wielu osobom wydaje się, że robią wszystko, by efektywnie i mądrze schudnąć. Ale czy na pewno?
W rzeczywistości często popełniamy bowiem błędy, które przeszkadzają w skutecznym schudnięciu. Głównie dlatego że zapominamy, że nasze ciało zasługuje na dobre traktowanie, niezależnie od tego jaki rodzaj diety stosujemy i jaki efekt chcemy osiągnąć.

Lekarze i dietetycy wskazują, że najlepszym rozwiązaniem dla osób odchudzających się jest racjonalna dieta. Czyli taka, która nie spowoduje, że tuż po zakończeniu odchudzania pojawi się efekt jo-jo. Jak to osiągnąć? Jak odchudzać się z głową i cieszyć trwałym spadkiem wagi?

Z pewnością nie dzięki „dietom-cud”, które obiecują zrzucenie np. 10 kg w ciągu miesiąca. Konieczne jest nauczenie się kilku zasad żywienia. Oto najważniejsze z nich:

  • Po pierwsze, nie należy decydować się na restrykcyjną dietę
Z uwagi na wspomniany już efekt jo-jo, który bywa bardzo nieprzyjemny, ale nieunikniony przy tego typu redukcji wagi. Dlatego lekarze, dietetycy i specjaliści do spraw żywienia wskazują, że tylko regularne, stopniowe spalanie tłuszczu i kalorii pozwala na zbilansowaną dietę i utrzymanie jej skutków w przyszłości. Zdrowa dieta dostarcza do organizmu wszystkie niezbędne składniki odżywcze, a to ma przełożenie na wygląd, samopoczucie i zdrowie. Można ją stosować przez dłuższy czas, bez obawy o zdrowie i samopoczucie. I co najważniejsze, jest skuteczna!

  • Podczas zdrowego odchudzania konieczne jest spożywanie regularnych posiłków
Najlepsza ilość posiłków w ciągu dnia to 4 do 5. Każdy z nich powinien zawierać wartościowe składniki, takie jak: białko, warzywa i złożone węglowodany. Powinniśmy jeść mniej, ale częściej, a w chwilach kiedy dopadnie nas głód nie sięgać po słodycze i wysoko przetworzone przekąski, ale np. po owoce. W ten sposób uda się zaspokoić głód, jednocześnie nie doprowadzając do magazynowania przez organizm tłuszczu w postaci tkanki tłuszczowej, co przekłada się na nadmiar kilogramów i nieestetyczny wygląd.

  • Nie należy zapominać o śniadaniu

To pierwszy i najważniejszy posiłek, który powinniśmy zjadać tuż po przebudzeniu. Dzięki zdrowemu śniadaniu każdego dnia będziemy szczuplejsi, ponieważ w ciągu dnia zjemy mniej, co przełoży się na właściwą podaż kalorii i metabolizm.

  • Dbaj o aktywność fizyczną
To kolejna, ważna sprawa w przypadku osób, które chcą mądrze i skutecznie schudnąć. Jeśli więc mamy możliwość, a za oknem pogoda dopisuje, warto wsiąść na rower lub pobiegać. Dzięki temu zachowamy smukłą i zdrową sylwetkę i będziemy cieszyć się dobrą kondycją na co dzień.

  • Wspomagaj się sprawdzonymi preparatami
Jedzenie dla wielu osób jest przyjemnością, z której nie chcą zrezygnować. Także w trakcie diety nie powinniśmy pozbawić się przyjemności dobrego jedzenia, ponieważ zdrowo oznacza też smacznie. Można wprowadzić zamienniki ulubionych potraw i w ten sposób korzystać z dobrodziejstw kuchni.
W trakcie diety wiele osób decyduje się też na substancje, które wspomagają zdrowe odchudzanie, np. tabletki odchudzające. Jak wybrać właściwe?

Warto sprawdzać zawartość tabletek, opinie o nich i kupować je u sprawdzonych dostawców. W przypadku, kiedy zmagamy się z chorobą warto dopytać w aptece o preparaty, które można brać i ewentualne skutki uboczne. Dobrym sposobem na podjęcie właściwej decyzji jest skorzystanie z  rankingu tabletek odchudzających który przygotowaliśmy testując wiele najbardziej znanych suplementów i oceniając je pod wieloma względami takimi jak bezpieczeństwo i skuteczność.

Jeśli chcesz schudnąć szybko i bezpiecznie, zapoznaj się z naszym rankingiem tabletek na odchudzanie.
Dzięki niemu wybierzesz produkt najbardziej dopasowany do swoich potrzeb i kupisz go tanio bezpośrednio na stronie producenta.

Należy z nich korzystać, by w sposób przemyślany i odpowiedzialny dbać o swoją sylwetkę i zdrowie.

Otyłość i nadwaga to, obecnie problemy z którymi zmaga się coraz większa liczba osób. Ich powstawaniu i rozwojowi sprzyja wiele czynników, w tym niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej i złe nawyki. Dlatego jeśli zamierzamy schudnąć, najlepiej zacząć od zmiany diety, a w dalszej kolejności pomyśleć też o zdrowiu, ponieważ mamy je tylko jedno na całe życie…

Zapoznaj się również z naszym artykułami:

Artykuły powiązane:

Dodaj odpowiedź

Twój email nie będzie widoczny