Skuteczne diety, suplementy i tabletki na odchudzanie

Home » Suplementy odchudzające » Acai – działanie, właściwości

Acai – działanie, właściwości

Co zawierają jagody Acai?

Jagody acai wspomagają pracę serca ze względu na bogate kwasy tłuszczowe, takie jak kwas oleinowy (z grupy nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-9), oraz kwas linolowy (z grupy NNKT omega-6). Owoce Acai pomagają, także obniżyć poziom “złego” cholesterolu (LDL) i podnieść stężenie “dobrego” (HDL) w organizmie i dlatego są pomocne w profilaktyce miażdżycy naczyń i innych chorób układu krwionośnego. Wchłanianie się “złych” tłuszczów do organizmu hamuje , także zawarty w owocach Acai błonnik.

Jagody Acai, dzięki dużej ilości błonnika (16,9 g w 100 g), przyśpieszają przemianę materii oraz proces trawienia przyczyniając się tym samym do utraty zbędnych kilogramów. Dają długotrwałe uczucie sytości, a tym samym pomagają kontrolować i stopniowo ograniczać ilość spożywanych kalorii. Jednak wbrew opinii Forowiczów, nie są wcale “lekiem” na otyłość, ponieważ w przeciwieństwie do innych owoców, są dość kaloryczne (100 g = 80 kalorii). W związku z tym, jedzone w umiarkowanych ilościach, mogą jedynie wspomóc proces odchudzania a nie stać się głównym motorem odchudzającym.

Niestety samo spożywanie jagód bez połączenia ich z właściwą dietą i aktywnością fizyczną nie przyniesie spodziewanych rezultatów w odchudzaniu.

owoce acai jako sposób odchudzania

Zastosowanie owoców Acai:

Owoce Acai w Stanach Zjednoczonych, są dostępne w niektórych sklepach ze zdrową żywnością i supermarketach. Acai jest także składnikiem niektórych soków, napojów, alkoholi, galaretek, lodów i innych środków spożywczych. Jest również stosowana jako naturalny barwnik spożywczy.

Skutki uboczne związane z przyjmowaniem owoców Acai?

Ponieważ nie przeprowadzono jak dotąd wystarczającej ilości badań nad owocem jagody Acai to nie można przewidzieć wszystkich skutków ubocznych wywołanych jej spożywaniem.

Wiadomo tylko, że spożywanie jagód Acai w nadmiernej ilości może doprowadzić do problemów żołądkowo-jelitowych (takich jak: biegunka, gazy). Jagody Acai mogą wywołać również reakcję alergiczną, objawiającą się np. wysypką na skórze oraz trudnościami w oddychaniu. Dlatego przed ich spożyciem należy wykonać próbę uczuleniową.

Istnieje ryzyko, że Acai może wywołać lub nasilić obrzęk, wysokie ciśnienie krwi, chorobę wrzodową lub krwawienie z jelit.

Jeśli planujemy zakup Acai, najpierw należy skontaktować się z lekarzem, ponieważ Acai może wchodzić w interakcje z lekami takimi jak ibuprofen, oraz i innymi z grupy leków przeciwbólowych, a także z lekami wypisywanymi na receptę łagodzącymi ból. Uwaga pacjenci stosujący leki na raka, nie powinni w ogóle sięgać po Acai, ponieważ mogą one blokować skuteczności przyjmowanych już leków. Nie należy ich, również stosować razem z innymi suplementami antyoksydacyjnymi bez wiedzy i zgody lekarza.

Jagody Acai spożywane jako dodatek do żywności wydają się być bezpieczne. Ale ze względu na brak dowodów na temat bezpieczeństwa suplementów Acai, nie są one zalecane dla dzieci i kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Jeśli chcesz schudnąć szybko i bezpiecznie, zapoznaj się z naszym rankingiem tabletek na odchudzanie.
Dzięki niemu wybierzesz produkt najbardziej dopasowany do swoich potrzeb i kupisz go tanio bezpośrednio na stronie producenta.

Zapoznaj się również z naszym artykułami:

Artykuły powiązane:

Jeden komentarz

  1. Testowałam i polecam !

Dodaj odpowiedź

Twój email nie będzie widoczny