Skuteczne diety, suplementy i tabletki na odchudzanie

Home » Suplementy odchudzające » Afrykańskie mango – opinie

Afrykańskie mango – opinie

 

Afrykańskie mango-badania naukowe

Istnieją ograniczone badania naukowe na temat skutków zdrowotnych ekstraktów IG, a większości badań została zasponsorowana przez producentów suplementów.

Faktem jest, że niektóre badania dostarczyły dowodów na to, że dodatki zawierające ekstrakt IG mogą pomóc w walce ze zbędnymi kilogramami, obniżyć poziom cholesterolu we krwi, a także przyczynić się do poprawy stanu zdrowia u ludzi cierpiących na cukrzycę. Ale nie były to niezależnie przeprowadzone badania.

Naukowcy sugerują, że afrykańskie mango ma wysoką zawartość włókna które kontroluje poziom cholesterolu i pomaga w jego zmniejszeniu.

W jednym z baopinie o afrykańskie mangodań ludzie, którzy przyjmowali wyciąg z IG dwa razy na dobę, schudli i mieli szybszą przemianę materii oraz poprawił im się stan zdrowia związany z opornością na insulinę.

Inne badanie w którym połączono suplement IG z innym preparatem ziołowym, Cissus quadrangularis. Osoby które przyjmowały oba suplementy również odnotowały znaczną utratę wagi. Jednak mieszanina składników utrudnia ocenę IG czy faktycznie jest on skuteczny w walce z zbędnymi kilogramami.

Potrzebne są jednak dalsze badania, zanim eksperci na sto procent potwierdzą skuteczność IG. Faktem jest, że nie ma czegoś takiego, jak magiczne pigułki, które wystarczy tylko połknąć i już w cudowny sposób pozbędziemy się nadwagi. Ekstrakt IG jest bardzo bogaty w błonnik, który pomaga nam wypełnić żołądek i stopniowo pozbywać się nadmiaru masy ciała, wpływając także przy okazji na niższy poziom cholesterolu we krwi i utrzymując prawidłowy poziomu cukru we krwi.

Badania dotyczące gabonensis irvingia wciąż trwają, i jak dotąd nie ma niezależnych badań potwierdzających jego skuteczność.

Mango afrykańskie – efekty uboczne

Irvingia gabonensis może powodować:

  • wzdęcia,
  • bóle głowy,
  • problemy ze snem.
Jeśli chcesz schudnąć szybko i bezpiecznie, zapoznaj się z naszym rankingiem tabletek na odchudzanie.
Dzięki niemu wybierzesz produkt najbardziej dopasowany do swoich potrzeb i kupisz go tanio bezpośrednio na stronie producenta.

Zapoznaj się również z naszym artykułami:

Artykuły powiązane:

 

 

Jeden komentarz

  1. Stosuję i mogę powiedzieć tylko że koleżanki mi zazroszczą 🙂

Dodaj odpowiedź

Twój email nie będzie widoczny