Skuteczne diety, suplementy i tabletki na odchudzanie

Home » Suplementy odchudzające » Alli – właściwości

Alli – właściwości

 

Badania nad Alli

Tabletki Alli zostały oceniane w trzech badaniach. Dwa z tych badań trwały od jednego roku do dwóch lat, a łączna grupa pacjentów z nadwagą lub otyłych, z BMI 28 lub wyższym to: 1 353 osoby. W przeprowadzonych badaniach podzielono pacjentów na dwie grupy: pierwszej grupie podawano preparatu Alli w połączeniu z niskokaloryczną dieta, a druga grupa dostała placebo tzw. leczenie obojętne również w połączeniu z dietą. tabletki alli sposobem na odchudzanie

Do końca badania ani pacjenci ani lekarze nie wiedzieli, jakiemu leczeniu zostali poddani pacjenci. Natomiast w trzecim przeprowadzonym badaniu preparat Alli porównywano z placebo u 391 pacjentów z nadwagą o BMI pomiędzy 25 a 28 . Badanie to zakończono po czterech miesiącach. We wszystkich badaniach główną oceną skuteczności preparatu alli była zmiejszenie masy ciała u pacjenta. Preparat Alli okazał się znacznie skuteczniejszy od placebo w zmniejszaniu wagi ciała u osób z BMI 28 lub wyższym. W dwóch przeprowadzonych badaniach z udziałem pacjentów z BMI 28 lub wyższym, pacjenci przyjmujący preparat Alli w dawce 60 mg po roku stracili średnio 4,8 kg, w porównaniu z 2,3 kg w grupie przyjmującej placebo. Natomiast badanie preparatu Alli na osobach z BMI pomiędzy 25 a 28 nie wykazało dużego zmniejszenia wagi.

Badania przeprowadzone w celu porównania tabletek do ssania (27 mg) z kapsułkami (Alli 60 mg) wykazały, że pacjenci wydalili taką samą ilość niestrawionego tłuszczu przez jelita po przyjęciu któregokolwiek preparatów.

Przeciwwskazania do przyjmowania Alli

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, które przyjmujemy, ponieważ alli wchodzi w interakcje z niektórymi lekami, i powoduje obniżanie ich działania, co może w konsekwencji doprowadzić do zagrażających życiu zmian w organizmie.

Uwaga szczególnie powinny uważać osoby cierpiące na:

  • alergię,
  • nadciśnienie tętnicze krwi,
  • cukrzycę,
  • tarczycę,
  • pacjenci po przeszczepach (gdyż alli zakłóca działanie leków zapobiegających odrzuceniu przeszczepu).

Nie należy go również stosować u osób z długotrwałym zespołem złego wchłaniania tzw. trudności we wchłanianiu substancji odżywczych w procesie trawienia, u pacjentów z problemami wątroby (upośledza funkcję wątroby), a także u kobiety w ciąży, karmiących piersią i u osób bez nadwagi.

Jeśli chcesz schudnąć szybko i bezpiecznie, zapoznaj się z naszym rankingiem tabletek na odchudzanie.
Dzięki niemu wybierzesz produkt najbardziej dopasowany do swoich potrzeb i kupisz go tanio bezpośrednio na stronie producenta.

Zapoznaj się również z naszym artykułami:

Artykuły powiązane:

Jeden komentarz

  1. Ja bym uważał na ali – polecam coś o podobnym działaniu, ale nie mających tylu skutków ubocznych. Najlepiej kupić coś u pewnego producenta GreenCoffee.pl

Dodaj odpowiedź

Twój email nie będzie widoczny