Skuteczne diety, suplementy i tabletki na odchudzanie

Home » Suplementy odchudzające » Działanie bromeliny – opinie o tabletkach z ananasem na odchudzanie, cena w aptece

Działanie bromeliny – opinie o tabletkach z ananasem na odchudzanie, cena w aptece

 

Bromelina jest enzymem występującym w soku ananasa i jego łodydze.

Bromelaina jest wykorzystywany do zmniejszenia stanu zapalnego zwłaszcza nosa i zatok, po zabiegu chirurgicznym lub urazie. Jest również stosowana w katarze siennym, leczeniu chorób jelit, obrzęku płuc, stymuluje skurcze mięśni, poprawia absorpcję antybiotyków, pomaga organizmowi pozbyć się tłuszczu oraz ułatwia trawienie i przyswajanie białek, przez co przyczynia się do zwiększenia masy mięśniowej. preparaty na odchudzanie

Jak działa bromelina?

Bromelina pobudza organizm do wydzielania substancji, które zwalczają ból i obrzęk czyli stany zapalne.

Bromelaina stosowana jest w leczeniu:

 • zapalenia stawów (choroba zwyrodnieniowa stawów), w połączeniu z rutyną i trypsyną
 • reumatoidalnym zapaleniu stawów, pomaga zmniejszyć opuchliznę stawów
 • bólu kolana który trwa nie dłużej niż trzy miesiące
 • oparzeń, pomaga usunąć martwe tkanki z oparzeń
 • stanów zapalnych
 • zapalenia zatok
 • kataru siennego
 • poprawia wchłanianie się antybiotyków i wiele innych chorób

Ile bromelainy należy przyjmować?

Nie ma określonej standardowej dawki dla bromelin. Niektórzy eksperci zalecają od 80mg do 320 mg ekstraktu dwa lub trzy razy dziennie. Przy bólach kolan zażywa się jedną lub dwie tabletki 200mg bromeliny. Najlepiej skontaktować się z lekarzem w celu ustalenia właściwej dawki.

Efekty uboczne zażywania bromeliny?

Stosowanie bromeliny w dużych ilościach może powodować biegunkę, nieżyt żołądka i jelit, wymioty, szybsze bicie serca oraz ciężkie miesiączki. Może powodować alergię u osób, które mają już inne alergie. Zwłaszcza u osób, które są uczulone na lateks, ananasa, pszenice, seler, marchew, jad pszczeli, koper, pyłek cyprysu lub pyłki traw.

Bromelina może zwiększyć ryzyko krwawienia, dlatego przed planowanym zabiegiem chirurgicznym należy dwa tygodnie wcześniej przerwać jej zażywanie.

Bromelina może wychodzić w interakcje z niektórymi antybiotykami, lekami przeciwzakrzepowymi, przeciwbólowymi i lekami na raka.

Działanie bromeliny może osłabić jedzenie ziemniaków lub soi.

Ze względu na brak dowodów o jej bezpieczeństwie, bromelaina nie jest zalecane dla dzieci i kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Uwaga: cena bromeliny w aptece może być różna i zależy ona od jakości preparatu. Na pewno warto wydać jednak nieco więcej pieniędzy za produkt wyższej jakości i o większej przyswajalności. Jednak równie dobrze może okazać się, że bromeliny nie znajdziemy naszej aptece i będziemy musieli szukać gdzie indziej.

Jeśli chcesz schudnąć szybko i bezpiecznie, zapoznaj się z naszym rankingiem tabletek na odchudzanie.
Dzięki niemu wybierzesz produkt najbardziej dopasowany do swoich potrzeb i kupisz go tanio bezpośrednio na stronie producenta.

Zapoznaj się również z naszym artykułami:

Artykuły powiązane:

Działanie bromeliny – opinie o tabletkach z ananasem na odchudzanie, cena w aptece
2.8 (55%) 4 votes
Szukane frazy:
 • bromelina
 • mivinat bromelain
 • bromelina odchudzanie opinie

4 komentarze

 1. Kilka lat temu zażywałem kapsułki bromeliny ponieważ czytałem na temat jak wpływa na tłuszcz. Po kilku tygodniach zauważyłem, że moje ciało zrobiło się szczuplejsze. Zacząłem wykonywać do tego przez około 10 minut każdego dnia ćwiczenia i czułem się i wyglądałem dobrze. Bromelina pomogła mi pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Mam zamiar zacząć używać jej ponownie, aby pomogła mi odchudzić moje ciało.

 2. Zażywanie bromeliny może wiązać się z wieloma przykrymi dla stosującego skutkami. Osobiście przetestowałam kilka produktów na odchudznaie i w sumie na razie zostałam przy tym: triapidix300

 3. Wziąłem ten specyfik aby zafundować sobie detox i przepłukać mój organizm, ponieważ czytałem, że wypłukuje komórki tłuszczowe. W każdym razie, zauważyłem zaskoczony, że mój przewlekły ból kolana zniknął (miałem ból kolana od 10 lat) i straciłem na wadze. Jestem w dobrej formie, pracuje 4 razy w tygodniu, a jedzeniu poświęcam większość czasu. Zauważyłem, że bromelina pozwala oszukać mój głód, a moja waga pozostaje stabilna. Nie sądzę, że to może być używane wyłącznie jako środek na odchudzanie, tylko w połączeniu ze zdrowym stylem życia. Ja mam łagodne bóle głowy od bromeliny, ale podejrzewam, że to dlatego, że mam przewlekły zator zatok i muszę iść na ich przeczyszczenie.

 4. Hmm nie wiedziałam, że to bromelina. Ja kupuje właśnie błonnik z ananasem naturalnie w tabletkach i biorę przed każdym posiłkiem. Waga zaczęła spadać, bo nie chce mi się już tak jeść jak wcześniej. Moje jelita tez lepiej reagują i w końcu nie mam problemów z wypróżnianiem. Przyznam że zaczęłam też pić więcej wody, bo to jednak konieczne przy zazywaniu błonnika.

Dodaj odpowiedź

Twój email nie będzie widoczny