Skuteczne diety, suplementy i tabletki na odchudzanie

Home » Suplementy odchudzające » Co to jest chitosan ?

Co to jest chitosan ?

Chitosan jest otrzymywana z chityny, która znajduje się w pancerzach skorupiaków takich jak:

 • krewetki chitosan jako dodatek do diety
 • małże
 • homary

Jakie właściwości ma chitosan ?

Chitosan ma właściwości wiążące ze sobą tłuszcz. Jedna cząsteczka może wiązać kilka razy więcej tłuszczu niż sama waży!

Ponieważ nasz przewód pokarmowy nie jest w stanie strawić takiego połączenia, to w związku z tym prawie cały tłuszcz jest wydalany z organizmu. Dlatego ważne jest żeby regularnie przyjmować chitosan, gdyż tylko wtedy stanie się naprawdę silnym środkiem odchudzającym radzącym sobie ze zbędnymi kilogramami. Ponieważ to właśnie tłuszcz jest najbardziej kaloryczną substancją, zawierającą aż 9 kcal w 1 g. a węglowodany czy białko dostarczają tylko 4 kcal z 1 g., to właśnie Chitosan, blokując trawienie tłuszczu w przewodzie pokarmowym, sprawia, że posiłki są znacznie mniej kaloryczne, a związany tłuszcz zostaje wydalony razem ze stolcem.

 

Uwaga dla osób odchudzających się.

Część tłuszczu przyjmowanego z pokarmem i tak zostanie wchłonięta, dlatego zadbajmy o to aby sprawił on jak najmniej pracy naszemu przewodowi pokarmowemu(ma to znaczenie zwłaszcza u osób odchudzających się). Warto pomyśleć o preparatach zwiększających wydzielanie soków trawiennych oraz wspomagających rozpad i wchłanianie tłuszczy. Jednym z najlepszych środków tego typu jest niedawno odkryta i bardzo dobrze przyjęta przez towarzystwo naukowe piperyna(piperyna jest też zwycięzcą rankingu tabletek na odchudzanie).

 

Badania nad skutecznością chitosanu:

Badania nad Chitosanem przeprowadzono m.in. w Katowicach, pod nadzorem Prof. Barbary Zahorskiej-Markiewicz, która zajmuje się leczeniem otyłości. Przeprowadzone badania wykazały, że pacjenci używający preparatu Chitinin (jest to preparat zawierający Chitosan, w mniejszej dawce dostępny bez recepty) stracili na wadze 16 kg w ciągu pół roku. W tym samym czasie druga grupa pacjentów będąca na tej samej diecie, ale nie przyjmujący Chitininu, straciła 10kg.

 

Czy każdy może zażywać preparaty zawierające chitosan?

Chitosan jest sprzedawane zarówno na receptę jak i bez recepty jako tzw. „bloker tłuszczu”.

Niektóre osoby uczulone na skorupiaki mogą być również uczulone na ten lek, należy także być bardzo ostrożnym przyjmując go w połączeniu z innymi lekami, gdyż może on blokować ich wchłanianie się, tak jak robi to z tłuszczem. Chitosan może także zakłócać pracę organizmu.

Uwaga pacjenci przyjmujący leki przeciwzakrzepowe nie powinny przyjmować Chitosanu bez wiedzy i zgody lekarza prowadzącego!
Działania niepożądane Chitosanu mogą obejmować m.in.: zaparcia, gazy, nudności, niestrawność.
Natomiast badania prowadzone na zwierzętach wskazały, że Chitosan może spowodować nieznaczny spadek poziomu cukru we krwi. Lek ten może, również zapobiegać wchłanianiu się witamin rozpuszczalnych w tłuszczach takich jak witaminy A, D, E i K i magnezu.

Zanim zaczniemy przyjmować Chistosan należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych dotychczas suplementach diety. W ten sposób lekarz może sprawdzić i zapobiec ewentualnym skutkom ubocznym lub interakcją z innymi lekami.

Jeśli chcesz schudnąć szybko i bezpiecznie, zapoznaj się z naszym rankingiem tabletek na odchudzanie.
Dzięki niemu wybierzesz produkt najbardziej dopasowany do swoich potrzeb i kupisz go tanio bezpośrednio na stronie producenta.
Szukane frazy:
 • chitosan
 • Chitosan opinię
 • skuteczne tabletki na odchudzanie bez recepty forum
 • chitozan
 • chitosan zaparcia
 • chitosan tiens opinie
 • chitosan skuteczność
 • chitosan plus chrom
 • chitosan odchudzanoe
 • tabletki chitosan

5 komentarzy

 1. Witam ja dopiero zaczynam przyjmować ten preparat, ale rzeczywiście głód jakby mam po nim mniejszy, przez co mogę wreszcie zabrać się do ćwiczeń).

 2. Ja brałem chitosa przez ponad 3 miesiące i nic. Potem kupiłem acai berry i od razu zauważyłem, że zacząłem jeść mniejsze porcje. Także mam regularne wypróżniania 1-2 dziennie także na pewno robi swoje i tracę na wadzę. Kupiłem taką http://www.croc.link/1fQ

 3. Jest rewelacyjny!!! Dzięki niemu nie korci mnie już żeby zjeść coś przed snem. I widzę po rzeczach, że się kurczę!!!! Wreszcie!!! Stosuję go od trzech miesięcy i gorąco polecam!!!

 4. Witam Chitosan biorę już od dwóch i pół miesięcy no i mogę wam powiedzieć, że naprawdę działa. Ale ja po pierwszym miesiącu nic nie schudłam dopiero później na początku drugiego mi ubyło ok 3 kg.

 5. Chciałam sprawdzić czy rzeczywiście chitosan działa tak skutecznie na obniżenie cholesterolu. Biorę go od stycznia 2 kapsułki 2 razy dziennie i ostatnio robiłam sobie badania i mój HDL i LDL były na takim samym poziomie jak przed braniem tego specyfiku. Nie polecam strata czasu a zwłaszcza kasy!!!

Dodaj odpowiedź

Twój email nie będzie widoczny

*