Skuteczne diety, suplementy i tabletki na odchudzanie

Home » Suplementy odchudzające » Chrom właściwości

Chrom właściwości

 

Chromu odkryto we Francji w latach 1790, ale dopiero w 1960 roku został uznany za ważny pierwiastek śladowy. Jest on minerałem potrzebnym w naszej diecie w niewielkich ilościach do prawidłowego funkcjonowania organizmu, pomaga w trawieniu jedzenia.

Chrom naturalne występowanie

Chrom występuje w wielu naturalnych produktach spożywczych takich jak:

 • owoce morza,
 • drożdże piwne,chrom a odchudzanie
 • mięso,
 • ziemniaki (zwłaszcza w skórkach),
 • szparagi,
 • brokuły,
 • zielona fasola,
 • mleko i sery,
 • melasa,
 • przyprawy,
 • pełnoziarniste pieczywo,
 • płatki śniadaniowe,
 • świeże owoce i warzywa,
 • kasze.

Zioła zawierające chrom to na przykład skrzyp polny i szakłak amerykański.

Działanie chromu wpływa na regulację poziomu glukozy we krwi, przyczyniając się do zwiększa jej przepływu do tkanek, a także podwyższenie dobrego cholesterolu. W związku z tym często mówi się, że można stosować chrom jako środek na odchudzanie. Tabletki dostępne w aptece zawierające chrom są zaliczane do środków odchudzających. Jednak przeprowadzone dotąd badania jak na razie nie są tak jednoznaczne co do skuteczności odchudzających chromu.

Chrom dostępny jest w aptece zarówno jako składnik tabletek multiwitaminowych, lub występuje samodzielnie w tabletkach lub kapsułkach. Ponieważ, organizm ludzki potrzebuje bardzo niewielkiej ilości chromu, większość ludzi stosujących racjonalną dietę nie musi stosować dodatkowych suplementów z apteki. Osoby, które powinny zbadać poziom chromu i ewentualnie uzupełnić jego braki, to osoby z cukrzycą oraz osoby starsze.

Jak działa chrom?

Chrom wspomagając metabolizm węglowodanów i tłuszczów przyczynia się do spalania kilogramów. Przyjmując regularnie chrom zmniejszamy apetyt na słodycze. Przeprowadzone badania, wykazały, że przyjmowanie odpowiednich dawek chromu pomaga nie tylko schudnąć, ale i utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi i odpowiedni poziom cholesterolu.

Chrom może pomóc niektórym osobom z cukrzycą typu drugiego, poprzez jego działanie na zmniejszenie poziomu cukru we krwi.

Natomiast niski poziom chromu może powodować wzrost poziom cholesterolu i zwiększać ryzyko choroby wieńcowej (CAD). Prawidłowa dawka chromu w organizmie może zwiększyć poziom “dobrego” (HDL) cholesterolu i przyczynić się do całkowitego obniżenia poziomu trójglicerydów i cholesterolu u osób z wysokim poziomem cukru we krwi i cukrzycą.
Suplementy zawierające chrom są reklamowane jako skuteczna pomoc w budowaniu mięśni, spalaniu tłuszczu i węglowodanów.
Według niektórych naukowców chrom może mieć wpływ na oczy, gdyż istnieje powiązanie między niskim poziomem chromu w organizmie, a zwiększonym ryzykiem zachorowania na jaskrę.
Kolejnym pozytywem chromu jest to, że spowalnia on utratę wapnia, więc pomaga w zapobieganiu utraty masy kostnej u kobiet w okresie menopauzy.

Czy chrom jest bezpieczny?

Chrom zawarty w żywności na pewno nam nie zaszkodzi. Ale biorąc apteczne suplementy chromu możemy doprowadzić do problemów żołądkowych i niskiego poziomu cukru we krwi (hipoglikemii). Nadmiar chromu może uszkodzić wątrobę, nerki, i nerwy, co z kolei może spowodować zakłócenia rytmu serca.

Jeśli chcesz schudnąć szybko i bezpiecznie, zapoznaj się z naszym rankingiem tabletek na odchudzanie.
Dzięki niemu wybierzesz produkt najbardziej dopasowany do swoich potrzeb i kupisz go tanio bezpośrednio na stronie producenta.

Zapoznaj się również z naszym artykułami:

Artykuły powiązane:

Dodaj odpowiedź

Twój email nie będzie widoczny