Skuteczne diety, suplementy i tabletki na odchudzanie

Home » Suplementy odchudzające » Chitosan – dawkowanie

Chitosan – dawkowanie

 

Optymalne dawki Chitosanu nie zostały jak dotąd ustalone. Bardzo trudno jest określić standardową dawkę, gdyż ma na nią wpływ wiele różnych czynników jak chociażby stan naszego zdrowia, przyjmowanie suplementów diety, sposób odżywiania się, i aktywności fizycznej.
dawkowanie chitosanu

Czy Chitosan jest bezpieczny?

Przeprowadzone dotychczas badania wskazują, że Chitosan jest bezpiecznym lekiem, ale musimy pamiętać, że badania te zostały przeprowadzone w stosunkowo krótkim czasie, więc przy dłuższym stosowaniu leku mogą wystąpić inne nie znane dotąd skutki uboczne. Dlatego nie możemy uznać Chitostanu za lek bezpieczny. A pozytywne opinie o wysokiej skuteczności tego medykamentu biorą się z stąd, że duża część osób z wysoką nadwagąszybko straciła nadprogramowe kilogramów podczas trwania badań.

Naukowcy twierdzą, również że Chitosan jest pomocny w walce o obniżenie poziomu cholesterolu. W niektórych badaniach stwierdzono, że lek zmniejsza stężenia cholesterolu całkowitego oraz frakcji LDL tzw.”złego” cholesterolu.

Prowadzone nad Chitosanem badania wskazały na jego pomoc w walce z:

  • chorobą Crohna,
  • próchnicą zębów,
  • niedokrwistością z powodu dializy u osób z niewydolnością nerek,
  • zapaleniem ozębnej.
Ale potrzebne są dalsze badania, aby sprawdzić i potwierdzić, czy to jest naprawdę bezpieczny i skuteczny lek.

Jeśli chcesz schudnąć szybko i bezpiecznie, zapoznaj się z naszym rankingiem tabletek na odchudzanie.
Dzięki niemu wybierzesz produkt najbardziej dopasowany do swoich potrzeb i kupisz go tanio bezpośrednio na stronie producenta.

Zapoznaj się również z naszym artykułami:

Artykuły powiązane:

Dodaj odpowiedź

Twój email nie będzie widoczny