Skuteczne diety, suplementy i tabletki na odchudzanie

Home » Suplementy odchudzające » CLA – dlaczego ludzie po niego sięgają ?

CLA – dlaczego ludzie po niego sięgają ?

Badania pokazują, że suplement CLA może pomóc osobą walczącym z nadwagą. Ale to wcale nie jest takie łatwe do osiągnięcia. CLA oczywiście pomaga ludziom szybciej odczuwać sytość, jednak nie jest potwierdzone badaniami, aby faktycznie po jego zażyciu obniżała się waga czy BMI.

Badania wykazały, że ponieważ CLA zawiera przeciwutleniacz to może być pomocny w walce z rakiem. Przypuszcza się , że kobiety które przyjmują dużo CLA z diety mogą być mniej narażone na ryzyko zachorowania na raka jelita grubego, czy na raka piersi. Jednak i tego „stwierdzenia” naukowcy nie poparli żadnymi badaniami naukowymi.

CLA powoduje obniżenie złego cholesterolu LDL. Ale ponieważ obniża równocześnie poziom dobrego cholesterolu HDL, nie należy go przyjmować na własną rękę bez konsultacji z lekarzem.

 

Czy można dostać CLA naturalnie z żywności?

Jest wiele produktów pochodzenia zwierzęcego, takich jak mleko, wołowina, mięso i inne zawierające CLA. Jest on także w ziarnach słonecznika i oleju szafranowym. Jedzenie gotowane może zwiększać stężenie CLA.

 

Dawkowanie CLA w celu utraty wagi

CLA właściwości

Badania prowadzone nad skutecznością CLA w związku z utratą wagi są różnorodne. Część badaczy sugeruje, że dla niektórych osób, przy poziomie 500 mg/ odnotowano redukcję tkanki tłuszczowej. Jednak w większości suplementów z CLA ilość tego związku waha się w granicach 500-600 mg na dzień. Ile mg należy spożywać CLA nie jest jasną kwestią. Przypuszcza się , że średnie spożycie przez mężczyzn CLA to 200 mg/dobę, a przez kobiety to około 150 mg/dobę. Biorąc pod uwagę, że CLA może również powstawać w przewodzie pokarmowym człowieka ilość dostępnego CLA może się wahać w zakresie 600-800mg/dobę.

Według niektórych badań dopiero dawka około 3000 mg ma wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej, tak więc ilość CLA wchłanianego z pożywienia jest za mała, aby zredukować tkankę tłuszczową.
Interakcje podczas przyjmowania CLA

Uwaga CLA może wchodzić w interakcje z lekami stosowanymi w leczeniu schizofrenii i innych zaburzeń psychicznych.

 

CLA – Skutki uboczne

Niektórzy badacze zwracają uwagę na negatywne skutki CLA występujące szczególnie w trakcie przyjmowania zbyt wysokich dawek, takie jak wzrost stężenia białka CRP oraz zmniejszenie wrażliwości tkanek na insulinę. CLA może wywołać rozstrój żołądka, nudności, biegunkę, zmęczenie. Ponieważ jak do tej pory brak jest badań na temat bezpieczeństwa CLA, lekarze nie zalecają stosowania go u dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią. CLA może też wywoływać niebezpieczne skutki dla wątroby, takie jak „stłuszczenia wątroby”. Może obniżać poziom zarówno złego cholesterolu HDL, jak i dobrego cholesterolu.

Jeśli chcesz schudnąć szybko i bezpiecznie, zapoznaj się z naszym rankingiem tabletek na odchudzanie.
Dzięki niemu wybierzesz produkt najbardziej dopasowany do swoich potrzeb i kupisz go tanio bezpośrednio na stronie producenta.

 

CLA – dlaczego ludzie po niego sięgają ?
Oceń wpis
Szukane frazy:
  • cla 500 ładowarka
  • olej szafranowy 200 mg dziennie czy działa

7 komentarzy

  1. Mieszanina wolnych kwasów tłuszczowych zawierająca sprzężony kwas linolowy (C.L.A.) – pomaga rozbić tkankę tłuszczową, ja w ciągu trzech miesięcy pozbyłem się ok 4-5 kg bez diety i ćwiczeń. Dla mnie po prostu rewela!!!!

  2. Moim zdaniem przy odstawieniu CLA mogą wystąpić takie właśnie niepożądane efekty jojo. Ja zażywam Ultra Slim i go polecam. Tłuszcz spala się raz na zawsze, więcej tutaj: ultra-slim

  3. Cześć ja kończę już drugie opakowanie CLA i ogólnie jedno opakowanie wystarcza mi na 15 dni, bo biorę max dawkę czyli 6 szt. dziennie. I możecie mi wierzyć lub nie, ale jeszcze nigdy nie byłam, aż tak zadowolona z żadnego suplementu, a faszerowałam się już naprawdę przeróżnymi suplementami. Na dzień dzisiejszy schudłam już 6 i pół kilo i jestem przeszczęśliwa, a do tego mam mnóstwo energii, i moja samoocena nieziemsko wzrosła. Z czystym sumieniem POLECAM!!!!!

  4. Hejka ja mam dużo mniejszy apetyt i bez chwili zastanowienia kupuję trzecie opakowanie i chyba będzie to już ostatnie bo robię się zgrabna!!!!. Również polecam!!!!

  5. CLA jest bardzo skuteczny w hamowaniu nadmiernego apetyt, a do tego już skurczył mój żołądek, i co najważniejsze widzę efekty a przyznaję, że ćwiczę tylko 10 minut dziennie.

  6. Witajcie schudłam już 7.5 kg w ciągu dwóch miesięcy. Wzięłam 3 opakowania CLA dołożyłam ruch, zdrowo jadłam, kapsułki sprawiały że szybciej byłam syta. I wreszcie jestem bardzo zadowolona ze swojej figury!!!!. Polecam!!!

  7. Ja teraz biorę ostatnie opakowanie CLA i odstawiam je. Nie wiem co to jest, że one na jednych działają a na drugich nie, ja niestety należę do tej drugiej grupy, ale wiem że niektórym moim znajomym bardzo pomogły w walce z kilogramami. Dlatego, że każdy organizm jest inny to najlepiej samemu przetestować.

Dodaj odpowiedź

Twój email nie będzie widoczny