Skuteczne diety, suplementy i tabletki na odchudzanie

Home » Suplementy odchudzające » CLA – dlaczego ludzie po niego sięgają ?

CLA – dlaczego ludzie po niego sięgają ?

 

Badania pokazują, że suplement CLA może pomóc osobą walczącym z nadwagą. Ale to wcale nie jest takie łatwe do osiągnięcia. CLA oczywiście pomaga ludziom szybciej odczuwać sytość, jednak nie jest potwierdzone badaniami, aby faktycznie po jego zażyciu obniżała się waga czy BMI.

Badania wykazały, że ponieważ CLA zawiera przeciwutleniacz to może być pomocny w walce z rakiem. Przypuszcza się , że kobiety które przyjmują dużo CLA z diety mogą być mniej narażone na ryzyko zachorowania na raka jelita grubego, czy na raka piersi. Jednak i tego „stwierdzenia” naukowcy nie poparli żadnymi badaniami naukowymi.

CLA powoduje obniżenie złego cholesterolu LDL. Ale ponieważ obniża równocześnie poziom dobrego cholesterolu HDL, nie należy go przyjmować na własną rękę bez konsultacji z lekarzem.

Czy można dostać CLA naturalnie z żywności?

CLA naturalnie występuje w:

 • mleku,
 • wołowinie i innych mięsach,
 • ziarnach słonecznika,
 • oleju szafranowym.

Jedzenie gotowane może zwiększać stężenie CLA.

Dawkowanie CLA w celu utraty wagi

CLA właściwości

Badania prowadzone nad skutecznością CLA w związku z utratą wagi są różnorodne. Część badaczy sugeruje, że dla niektórych osób, przy poziomie 500 mg/ odnotowano redukcję tkanki tłuszczowej. Jednak w większości suplementów z CLA ilość tego związku waha się w granicach 500-600 mg na dzień. Ile mg należy spożywać CLA nie jest jasną kwestią. Przypuszcza się , że średnie spożycie przez mężczyzn CLA to 200 mg/dobę, a przez kobiety to około 150 mg/dobę. Biorąc pod uwagę, że CLA może również powstawać w przewodzie pokarmowym człowieka ilość dostępnego CLA może się wahać w zakresie 600-800mg/dobę.

Według niektórych badań dopiero dawka około 3000 mg ma wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej, tak więc ilość CLA wchłanianego z pożywienia jest za mała, aby zredukować tkankę tłuszczową.
Interakcje podczas przyjmowania CLA

Uwaga CLA może wchodzić w interakcje z lekami stosowanymi w leczeniu schizofrenii i innych zaburzeń psychicznych.

CLA – Skutki uboczne

Niektórzy badacze zwracają uwagę na negatywne skutki CLA występujące szczególnie w trakcie przyjmowania zbyt wysokich dawek, takie jak wzrost stężenia białka CRP oraz zmniejszenie wrażliwości tkanek na insulinę. CLA może wywołać rozstrój żołądka, nudności, biegunkę, zmęczenie. Ponieważ jak do tej pory brak jest badań na temat bezpieczeństwa CLA, lekarze nie zalecają stosowania go u dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią. CLA może też wywoływać niebezpieczne skutki dla wątroby, takie jak „stłuszczenia wątroby”. Może obniżać poziom zarówno złego cholesterolu HDL, jak i dobrego cholesterolu.

Jeśli chcesz schudnąć szybko i bezpiecznie, zapoznaj się z naszym rankingiem tabletek na odchudzanie.
Dzięki niemu wybierzesz produkt najbardziej dopasowany do swoich potrzeb i kupisz go tanio bezpośrednio na stronie producenta.

13 komentarzy

 1. Krzysztof Grodzia

  Mieszanina wolnych kwasów tłuszczowych zawierająca sprzężony kwas linolowy (C.L.A.) – pomaga rozbić tkankę tłuszczową, ja w ciągu trzech miesięcy pozbyłem się ok 4 kg bez diety i ćwiczeń. Nie wiem czy to dla was dużo, czy mało… ale ja tam jestem z siebie zadowolony

 2. Małgorzata Orłowska

  Moim zdaniem przy odstawieniu CLA mogą wystąpić takie właśnie niepożądane efekty jojo. Ja zażywam ekstrakt z zielonej kawy i polecam go wszystkim osobom które mają skłonności do efektu jojo, zanim go wypróbowałam na sobie, przeczytałam mnóstwo komentarzy w internecie na jego temat. Większość osób pozytywnie pisało o zielonej kawie, wiec postanowiłam ją spróbować i sama się przekonać, przez niecałe 3 miesiące stosowania schudłam 14 kilogramów i jestem bardzo zadowolona z efektów, zwłaszcza że nie musiałam zmieniać diety. Czytałam że jest dużo nieskutecznych podróbek w internecie które mają zupełnie inny skład niż oryginalny produkt, dlatego polecam zamawiać na oficjalnej stronie producenta GreenCoffee.pl i nie dać się skusić na kilka złotych lepszą cenę w niesprawdzonym sklepie… Ja zamawiałam tam 3 razy i jak do tej pory wszystko było okej.

 3. Agnieszka Króliczkowa

  Cześć ja kończę już drugie opakowanie CLA i ogólnie jedno opakowanie wystarcza mi na 15 dni, bo biorę po 6 sztuk tabletek dziennie. I możecie mi wierzyć lub nie, ale jeszcze nigdy nie byłam, aż tak zadowolona z żadnego suplementu, a faszerowałam się już naprawdę przeróżnymi środkami. Na dzień dzisiejszy schudłam już 6 i pół kilo w niecałe 3 miesiące, a do tego mam mnóstwo energii, czasami tylko dostaję biegunkę albo ból brzucha, ale wiadomo że jak chce się szybko schudnąć to trzeba się trochę poświęcić…

 4. Piotr Borkowski

  Ja teraz biorę ostatnie opakowanie CLA i odstawiam. Nie wiem co to jest, że one na jednych działają, a na drugich nie… ja niestety należę do tej drugiej grupy, ale wiem że niektórym moim znajomym coś tam pomogły w walce z kilogramami. Zastanawiam się nad wypróbowaniem czegoś innego, czytałem dużo o piperynie i zielonej kawie, ale nie wiem co lepsze i na co się zdecydować.

 5. Witajcie schudłam już 3.5 kg w ciągu dwóch miesięcy. Wzięłam 3 opakowania CLA dołożyłam ruch, zdrowo jadłam, kapsułki sprawiały że szybciej byłam syta. Od czasu do czasu miałam przelotne biegunki, ale nie wiem czy były one spowodowane nową dietą czy tabletkami.

 6. CLA jest skuteczny w hamowaniu nadmiernego apetytu, ale w moim przypadku powoduje mocne nudności i ciągnie mnie na wymioty, po każdej tabletce, na początku starałam się to ignorować, ale po kilku tygodniach zdecydowałam się przerwać kurację i odstawić…

 7. Stosowałam CLA przez miesiąc i nie jestem zbyt zadowolona, schudłam tylko 2 kilogramy ale cały miesiąc chodziłam zmęczona i nie miałam energii od samego rana… Więcej już nie kupię cla i nikomu nie polecam, lepiej poszukać czegoś innego.

 8. Magdalena Drzazga

  Beznadzieja brałam 6 tygodni i straciłam tylko 4 cm w pasie, jak dla mnie to nie jest dobry wynik, myślałam że zgubię o wiele więcej…

 9. Dawid Kwiatkowski

  Jak dla mnie okej, polecam.

 10. Brałem przez 2 miesiące razem z piperyną i schudłem 8 kilo, łykałem jedną tabletkę cla dziennie i 2 tabletki piperinoxu, polecam takie połączenie bardzo dobre efekty i świetne samopoczucie przez cały ten czas :)) czasem tylko sporadyczna biegunka, ale można na to przymknąć oko przy takich efektach.

 11. Hejka ja stosowałam tabletki odchudzające CLA przez 2 miesiące, miałam sporo opory kiedy przeczytałam na forum opinie niektórych osób i dowiedziałam się jakie skutki uboczne występują u niektórych ludzi po długotrwałym stosowaniu, ale przełamałam się i kupiłam dwa opakowania z oficjalnego sklepu. Przez te dwa miesiące stosowania schudłam 4.5 kilogramów, liczyłam na sporo więcej… muszę podkreślić że byłam wtedy na diecie i praktycznie nie jadłam słodyczy. Teraz zamieniłam cla na wyciąg z zielonej kawy i jestem naprawdę zadowolona z efektów, stosuję go dopiero pierwszy miesiąc, ale zauważyłam że widocznie poprawiła mi się cera na twarzy :)) przez ten okres schudłam prawie 5 kilogramów, a nie stosuję obecnie żadnej diety, jedynie nie pozwalam sobie na słodycze. Polecam wszystkim osobom które szukają naturalnego sposobu na schudnięcie ^^ radzę tylko uważać z jakiego sklepu zamawia się zieloną kawę, ja osobiście kupowałam ze strony którą ktoś napisał wyżej w komentarzu i wszystko było okej.

 12. Tragedia to CLA, radzę poczytać na forum jakie skutki uboczne miały niektóre osoby… można się za głowę złapać…

Dodaj odpowiedź

Twój email nie będzie widoczny

Artykuły powiązane: