Skuteczne diety, suplementy i tabletki na odchudzanie

Home » Suplementy odchudzające » Guarana a odchudzanie

Guarana a odchudzanie

 

Guarana zastosowanie

Guarana jest rośliną wykorzystywaną do utraty wagi, w celu zwiększenia osiągnięć sportowych, jako środek pobudzający, a także zmniejszający zmęczenie psychiczne i fizyczne organizmu. Dlatego jest bardzo częstym dodatkiem do napojów energetyzujących i suplementów odchudzających.

Dzięki swoim właściwościom jest pomocna w leczeniu:

 • niskiego ciśnienia tętniczego krwi,
 • zespołów przewlekłego zmęczenia (CFS),
 • w celu zapobiegania malarii i czerwonki,
 • stosowana jest również jako środek wpływający na zwiększenie popędu płciowego,
 • przepływu moczu,
 • środek ściągający.

Niektórzy wykorzystują właściwości leczenie guarany przy

 • biegunkach,
 • gorączkach,
 • chorobach serca,
 • bólach głowy,
 • bólach stawów,
 • bólach pleców.

W przemyśle spożywczym, guarana jest stosowany jako składnik smakowo-zapachowy w napojach i słodyczach.

preparaty odchudzające

Działanie guarany

Guarana zawiera aż do 6% kofeiny. Kofeina natomiast działa na ośrodkowy układu nerwowego (OUN), na serce i mięśnie. Guarana zawiera także teofiliny i teobrominy, które są substancją chemiczną podobną do kofeiny.

Utrata masy ciała. Guarana może przyczyniać się do utraty masy ciała. Istnieją również dowody, że przyjmowanie specyficznych produktów zawierających guaranę w połączeniu z kombinacją efedryny i 17 innych witamin, minerałów , suplementów (Metabolife-356), oraz niskotłuszczową dietą i ćwiczeniami, może przyczynić się do zmniejszenia masy ciała o około 2,7 kg w ciągu ośmiu tygodni.

Jednak potrzebne jest o wiele więcej badań, żeby móc ocenić prawdziwe działanie guarany na organizm ludzki.

Jeśli chcesz schudnąć szybko i bezpiecznie, zapoznaj się z naszym rankingiem tabletek na odchudzanie.
Dzięki niemu wybierzesz produkt najbardziej dopasowany do swoich potrzeb i kupisz go tanio bezpośrednio na stronie producenta.

Zapoznaj się również z naszym artykułami:

Artykuły powiązane:

Jeden komentarz

 1. Próbowałam tą guaranę przez prawie 2 miesiące i nie mogę polecić, co prawda schudłam prawie 6 kilo ale stałam się strasznie nerwowa i rozdrażniona, wszystko mnie irytowało. Pod koniec mojej krótkiej kuracji zaczęłam cierpieć na silne bóle głowy, które były spowodowane zbyt małą ilością snu, jak się potem okazało nie wysypiałam się właśnie przez tabletki z guaraną która strasznie pobudza, niemal jak narkotyk i w żadnym wypadku tego pobudzenia nie można porównywać do kawy… Teraz stosuję piperynę od 5 miesięcy i jestem bardzo zadowolona z efektów, do tej pory schudłam dzięki niej 23 kilogramy, nie zmieniając w ogóle diety dodam tylko że piperyna występuje naturalnie w pieprzu czarnym i jest całkowicie bezpieczna nawet przy długotrwałym stosowaniu, szczerzę mogę polecić wszystkim osobom które chciałyby schudnąć ale nie mają zbytnio czasu na ćwiczenia. Ja od początku zamawiam na oficjalnej stronie producenta Piperinox.pl mimo że znalazłam w internecie sklep sprzedający kilkanaście złoty taniej, to widziałam na forum że miał same negatywne opinie i podobno sprzedawane tam tabletki odchudzające nie posiadały wymaganych certyfikatów bezpieczeństwa. Nie wiem czy został już zamknięty, czy dalej jest dostępny w sieci, ale radzę uważać na podróbki…

Dodaj odpowiedź

Twój email nie będzie widoczny