Skuteczne diety, suplementy i tabletki na odchudzanie

Home » Suplementy odchudzające » Działanie guarany

Działanie guarany

 

Guarana jest owocem egzotycznym i pochodzi z nasion południowo amerykańskiego drzewa. Roślina może mieć nawet do 10 metrów wysokości, natomiast jej owoc ma wielkość orzecha laskowego. Kolor ma coś między pomarańczem, a czerwienią. Ponieważ jest bogata w pobudzającą kofeinę, guarana jest szeroko wykorzystywana w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym.

Dlaczego ludzie sięgają po guaranę?

Początkowo sądzono, że guarana musi posiadać jakiś chemiczny składnik o specyficznych właściwościach pobudzających organizm. Dopiero później odkryto, że składnik ten to nic innego jak tylko czysta kofeina. Guarana jest jednym z najwyższych stężeń kofeiny w każdym zakładzie. Nasiona guarany zawierają dość dużo bo od 3,6% do 5,8% kofeiny. Dla porównania kawa ma tylko do 2% kofeiny. Kawę i inne produkty z dodatkiem guarany spożywa się coraz częściej, aby poprawić sprawność umysłową, wydolność i czujność u osób pozbawionych snu. Guarana nie tyko pobudza, ale jej owoc jest bardzo bogaty w substancje o działaniu antyoksydacyjnym. Dzięki temu potrafi zwalczać w naszym organizmie tak zwane wolne rodniki, odpowiedzialne za starzenie się naszego organizmu zarówno na zewnętrz jak i wewnątrz. Dlatego niektóre osoby nazywają ją „lekiem odmładzającym”. Natomiast w medycynie jej działanie antyoksydacyjne wykorzystywane jest w profilaktyce przeciwnowotworowej. Jest także stosowana jako składnik preparatów dla osób mających problemy z obniżonym ciśnieniem, a jej owoc sprawdza się także podczas biegunki. Niektórzy używają guarany do pobudzenia seksualnego lub osiągnięć sportowych. działanie guarany

Są pewne dowody, wskazujące na to że guarana – stosowana wraz z innymi suplementami diety – może przyczyniać się do utraty masy ciała. Nie jest jednak do końca udowodnione, w jakim stopniu guarana odpowiada za pozbycie się zbędnych kilogramów. Bezpieczeństwo stosowania guarany w celu utraty wagi jest jak dotąd nieznane.

Niektórzy uważają, że skutki guarany są mniej intensywne i bardziej długotrwałe niż kofeiny. Badania nie wykazały tego.

Ile guarany należy przyjąć, aby uzyskać zamierzony cel?

Nigdzie nie ma wyznacznika standardowej dawki guarany. Żeby zyskać energię, niektóre osoby spożywają od 200 do 800 mg dziennie, dla innych dawka ta jest za wysoka i może tylko bardzo zaszkodzić. Ale każdy z nas jest indywidualny i ma za sobą przebyte choroby, dlatego najrozsądniej byłoby zapytać swojego lekarza o poradę.

Czy można pozyskać guaranę naturalnie z żywności?

Nie, nie ma naturalnych źródeł żywności guarany. Za to znalazła powszechne zastosowanie jako dodatek do niektórych produktów spożywczych i napojów.

Jeśli chcesz schudnąć szybko i bezpiecznie, zapoznaj się z naszym rankingiem tabletek na odchudzanie.
Dzięki niemu wybierzesz produkt najbardziej dopasowany do swoich potrzeb i kupisz go tanio bezpośrednio na stronie producenta.

Zapoznaj się również z naszym artykułami:

Artykuły powiązane:

7 komentarzy

  1. Guaranka to całkiem fajna sprawa niestety należy bardzo uważać bo ten tzw. Brazylijski proszek jest często wspomagany substancjami mało odpowiednimi tak ze uważajcie jak macie problemy np. z sercem, nadciśnieniem itp. Nie pijcie za dużo bo przedawkowanie ma różne objawy ja np. nie mogę spać i łapie makabrycznego doła. Ale ogólnie jestem zadowolony z efektów i polecam;-)

  2. Witajcie ja nie ryzykuje bojąc się o zdrowie i kupuje guaranę tylko i wyłącznie w aptece. Bo nie brakuje przecież szaleńców i oszustów, którzy dla zysku bądź zabawy mogą poczęstować trucizną zamiast guaraną. Biorę ja od 3 miesięcy i rezultaty już widać;-)

  3. Hej z moich osobistych doświadczeń wynika że hamuje apetyt ale w bardzo małym stopniu, jeżeli naprawdę lubisz jeść to i tak cię guarana od tego nie powstrzyma. Już zrezygnowałem z brania guarany ponieważ na mnie nie po prostu nie działała. Pozdrawiam.

  4. Cześć ja przez parę miesięcy piłam i nic. Później dostałam od koleżanki namiar na innego sprzedawcę, i chociaż muszę się przyznać, że cena mnie na początku bardzo zniechęciła to gdy porównałam jakość i działanie widoczne już po kilku zastosowaniach byłam przekonana, że do tej pory zamiast guarany piłam jakieś „zastępstwo”.

  5. Witam ja zakupiłem sobie guaranę w proszku bo w płynie nie znalazłem. Biorę ją już przez jakieś trzy tygodnie i nie widzę nic żadnych rezultatów 2 razy dziennie ją piję przepijając colą itp. i nic, żadnego kopa mi nie dała ani razu? Teraz zaczynam się zastanawiać czy to nie jakieś badziewie zamiast tej guarany mi przysłali bo kupowałem przez allegro;-(((((

  6. Ja tam pije przez cały czas i działa na mnie znakomicie, nie dosyć że mam więcej energii to jeszcze straciłam 3 kg i jestem przeszczęśliwa!!!

  7. Witam na mnie też na początku nie działała i już zaczynałam się martwić ze sprzedawca nabił mnie w butelkę, ale po tym jak zwiększyłam dawkę zauważyłam, że działa!!!!!! I to jak!!!!

Dodaj odpowiedź

Twój email nie będzie widoczny