Skuteczne diety, suplementy i tabletki na odchudzanie

Home » Suplementy odchudzające » Guma guar – gdzie jest stosowana

Guma guar – gdzie jest stosowana

 

Najczęściej guma guar jest stosowana jako zagęstnik przy produkcji dżemów, galaretek, żywności bezglutenowej i niskokalorycznej, napojów gazowanych, płatków zbożowych, kaszek, serów homogenizowanych, kremów do smarowania pieczywa, wypieków, produktów mlecznych, fermentowanych produktów śmietanowych i ich substytutów zawierające żywe kultury bakterii, owoców i warzyw suszonych, jadalnych kasztanów w zalewie, pastylek i drażetek odświeżających oddech, a także jako emulgator do sosów i dressingów. Guma guar pomaga także w doznaniach smakowych w ustach wielu produktów, które bez jej dodatku mogłyby być dosyć nieprzyjemne, między innymi takich jak pasta do zębów czy lody.

Guma guar – właściwości

Guma guar, zawiera rozpuszczalny w wodzie błonnik, i dlatego może mieć efekt przeczyszczający dla wielu, spożywających ją osób w różnych produktach pokarmowych. Chociaż może też przyczynić się do poprawy zdrowia jelita grubego u osób cierpiących na zaparcia lub u osób chcących uregulować swoje ruchy jelit.

ciekawostki na temat gumy guar

Przeciwwskazania gumy guar

Guma guar pochodzi z fasoli guar, która jest następnie przetwarzana na gumę guar. Guma guar występuje najczęściej w postaci proszku, ale w połączeniu z innymi składnikami, może być również w pod postacią cieczy lub żelu.

Ze względu na swoje właściwości przeczyszczające, towarzyszące po jej spożyciu uczucie sytości, guma guar była kiedyś bardzo często używana w wielu dietach odchudzających. Jednakże, ze względu na znaczną szkodliwość dla jelit, oraz niebezpiecznego jej wpływu na organizm ludzki , guma guar nie jest już obecnie stosowana na taką skalę w produktach wspomagających odchudzanie. Nie ma jednak określonej normy jej spożycia, a ponieważ guma guar jest zaliczana do substancji w miarę bezpiecznych wciąż jest w użyciu. Jednak zbyt duże jej spożycie może powodować wzdęcia, biegunkę czy mdłości o czym najczęściej konsumenci nie są informowani.

Jeśli chcesz schudnąć szybko i bezpiecznie, zapoznaj się z naszym rankingiem tabletek na odchudzanie.
Dzięki niemu wybierzesz produkt najbardziej dopasowany do swoich potrzeb i kupisz go tanio bezpośrednio na stronie producenta.

Zapoznaj się również z naszym artykułami:

Artykuły powiązane:

Jeden komentarz

  1. Zamiast ryzykować przeczyszczenie z gumą guar lepiej spróbować zielonej kawy która jest dużo skuteczniejsza, sama stosuję ją od 6 miesięcy i schudłam dzięki niej 23 kilo, kupuję na oficjalnej stronie producenta GreenCoffee.pl moim zdaniem to dużo lepszy sposób na odchudzanie, jest naturalna i daje świetne efekty, a co najważniejsze dla mnie nie wymaga stosowania żadnej diety.

Dodaj odpowiedź

Twój email nie będzie widoczny