Skuteczne diety, suplementy i tabletki na odchudzanie

Guma Guar

 

Guma guar pochodzenie

Guma guar pochodzi z nasion indyjskiej rośliny Cyamopsis tetragonolobus i jest włóknem pokarmowym. Zazwyczaj wchodzi w skład preparatów wspomagających odchudzanie ( zapobiegając wchłanianiu tłuszczów i pomagając szybciej wypełnić żołądek).
Nasiona gumy guar wykorzystuje się w lecznictwie, gdyż mają one działanie przeczyszczające i hamujące apetyt. Głównym jej składnikiem jest efedryna i pseudoefedryna. Efedryna to substancja pobudzająca układ nerwowy, hamująca apetyt i zwiększająca podstawową przemianę materii (obecnie zabroniono stosowania jej w suplementach diety).

guma guar właściwości

Skutki uboczne gumy guar

Guma guar to szeroko stosowany środek zagęszczający zarówno w przemyśle, kosmetycznym jak i w przemyśle spożywczym.

Badania przeprowadzone przez M. Pittlera nie wykazały znacznego wpływu gumy guar na redukcję masy ciała. Natomiast przypisano jej poważne działania uboczne powodujące niedrożności przewodu pokarmowego.

Inne badania ukazały, że guma guar, ma bardzo wiele negatywnych skutków, jeśli chodzi o jej dodawanie do produktów żywnościowych. Ze względu na charakter jej składnika tj: efedryny i pseudoefedryny ma wiele nieprzyjemnych i szkodliwych skutków ubocznych na układ pokarmowy. Badania dowodzą, że niektóre z tych działań ubocznych mogą być bardzo nasilone, dlatego wprowadzono ograniczenia co do jej używania w niektórych produktach spożywczych.

Jeśli chcesz schudnąć szybko i bezpiecznie, zapoznaj się z naszym rankingiem tabletek na odchudzanie.
Dzięki niemu wybierzesz produkt najbardziej dopasowany do swoich potrzeb i kupisz go tanio bezpośrednio na stronie producenta.

Zapoznaj się również z naszym artykułami:

Artykuły powiązane:

3 komentarze

  1. Ja używam gumy guar, już od dwóch miesięcy i czuje się po niej świetnie, żadnych efektów ubocznych jak na razie za to efekty zaczyna być widać goły okiem;-) polecam!!!!!!.

  2. Witam ostatnio nabyłam gumę guar przez internat i niestety nie wiem jeszcze jak na mnie zadziała, ale jestem dobrej myśli)))).

  3. Mnie skusiła cena bo tania i wydajna, stosuję półtora miecha efekty niby są, ale mizerne kończę opakowanie i szukam czegoś lepszego.

Dodaj odpowiedź

Twój email nie będzie widoczny