Skuteczne diety, suplementy i tabletki na odchudzanie

Home » Suplementy odchudzające » Hoodia – czy to działa?

Hoodia – czy to działa?

 

Dr Richard Dixey jako pierwszy przeprowadził próbę Hoodii na zwierzętach, były to szczury, które poddane kuracji, po pewnym czasie w 80% zredukowały przyjmowanie pokarmu.

Zachęceni tymi wynikami naukowcy pierwszym badaniom klinicznym poddali grupę chorobliwie otyłych ludzi. Wszyscy wolontariusze, którzy przystąpili do badania przez całą sesje mogli zachowywać się i jeść to samo co codzienne. Grupę podzielono na połowę, połowa z nich dostawała placebo, a druga wyciąg z Hoodia Gordonii.

Wyniki badań były wprost zaskakujące. Po piętnastu dniach prowadzonego testu grupa, która przyjmowała wyciąg z Hoodia Gordonii, zmniejszyła spożycie do 1000 kcal dziennie.
jakie działanie ma hoodia

Opinie o Hoodia

Według naukowców prowadzących badania kliniczne przyjmowanie suplementów diety z wyciągiem z tej rośliny nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. W  2001 roku stwierdzono, że grupa osób przyjmująca preparat z kaktusem Hoodia miała dużo mniejsze dzienne zapotrzebowanie na kalorie (nawet o 1000 kcal!), niż grupa osób nie przyjmująca hoodii.  Pacjenci nie tylko szybko tracili na wadze, ale i nie odczuwali głodu. Badania wykazały, że dzięki niej można zmniejszyć zapotrzebowanie na kalorie nawet do 60%!!!! Badania na temat Hoodii G. wykazały skuteczność preparatu w zmniejszaniu apetytu, a co za tym idzie utraty masy ciała. Walcząc z ogromna epidemią otyłości na świecie, Hoodia może być odpowiedzią na potrzeby milionów ludzi otyłych lub ludzi borykających się z tym problemem.

Niestety z powodu zbyt wygórowanej ceny, oraz ogromnej popularności preparatów z Hoodii na świecie, a także z powodów dosyć dużych restrykcji w eksporcie tych chronionych roślin przez CITES – większość dostępnych dzisiaj środków nie zawiera w swoim składzie oryginalnej Hoodii. Przypuszcza się, że ponad połowa obecnie dostępnych na rynku produktów z hoodią jest tak naprawdę całkowicie jej pozbawiona albo zawiera śladową jej ilość. Konsument sięgający po ten preparat nie jest w stanie sprawdzić w żaden sposób czy jego suplement z hoodią jest prawdziwy czy też podrobiony – jest to możliwe tylko i wyłącznie w wyspecjalizowanych laboratoriach.

Hoodia – skutki uboczne

Pomimo tłumienia apetytu prowadzącego do utraty masy ciała i przeprowadzonych badań, to jednak nie ma wystarczająco dużo informacji, aby wiedzieć, czy Hoodia jest naprawdę bezpieczna dla naszego zdrowia. Potrzeba znacznie więcej dowodów, aby ocenić skuteczność Hoodii.

Podejrzewa się, że oprócz utraty apetytu hoodia powoduje również utratę pragnienia, co może być bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia. Natomiast pozostałe substancje pochodzące z tej rośliny mogą być szkodliwe dla wątroby. A ze względu na to, że jeszcze nie przeprowadzono odpowiednich badań – należy zachować ostrożność podczas jej stosowania:

Ciąża i karmienie piersią: Nie wiadomo, na ile korzystanie z Hoodii w okresie ciąży i karmienia piersią jest bezpieczne.
Odpowiednia dawka Hoodii zależy od kilku czynników, takich jak: wiek i zdrowie. Na chwilę obecną nie ma wystarczających danych naukowych, aby określić odpowiedni zakres przyjmowania dawek Hoodii. Należy jednak pamiętać, że produkty naturalne, nie zawsze muszą być bezpieczne i nieodpowiednie dawki mogą nam zaszkodzić zamiast pomóc. Zawsze należy stosować się do odpowiednich wskazówek na etykietach produktów i za każdym razem skonsultować się z farmaceutą lub lekarzem zanim zaczniemy zażywać preparat.

Jeśli chcesz schudnąć szybko i bezpiecznie, zapoznaj się z naszym rankingiem tabletek na odchudzanie.
Dzięki niemu wybierzesz produkt najbardziej dopasowany do swoich potrzeb i kupisz go tanio bezpośrednio na stronie producenta.

7 komentarzy

 1. Ja zakupiłam oryginalny produkt i efekty są zauważalne przez wszystkich!!!! Stosuję od miesiąca i jestem bardzo zadowolona 5 kg poleciało już w dół i czuję się supperrr!!! POLECAM!!!!!

 2. Kupiłam oryginalną hooldię ze sklepu poleconego mi przez przyjaciółkę, która sama przetestowała na własnej skórze jej działanie i efekty były niesamowite, już po miesiącu!!!! Ja stosuję od dwóch tygodni i też chudnę!!! Wreszcie osiągnę wymarzoną wagę po tylu latach walki z bezskutecznej kilogramami!!!! Super produkt polecam wszystkim!!!:-))))

 3. AnaKucharczyk

  Pani Gosiu nie ma już na internecie tego sklepu, w którym kupowałam hoodię 🙁 Za to trafiłam na coś co działa podobnie a do tego ma zdecydowanie więcej zalet(np. obniża poziom cholesterolu złego itd.) – jest to zielona kawa, mój dietetyk bardzo mi ją polecał.
  Podaję stronę producenta GreenCoffee.pl

 4. Stosowałam hoodie przez 2 miesiące i jestem średnio zadowolona przez ten okres schudłam tylko 4 kilo, a liczyłam na sporo więcej

 5. Patrycja Makowska

  Nie wiem skąd ludzie biorą takie rezultaty, ja przez 3 miesiące stosowania schudłam tylko 6 kilo…

 6. Ja nie jestem zawiedziona… czytałam w internecie opinie że ludzie chudli po 4 kilogramy w miesiąc, a ja straciłam tylko 2 kg, teraz poważnie zastanawiam się nad wypróbowaniem tej zielonej kawy bo czytałam na forum opinie że jest na prawdę skuteczna i potrafi widocznie poprawić cerę.

Dodaj odpowiedź

Twój email nie będzie widoczny

Artykuły powiązane: