Skuteczne diety, suplementy i tabletki na odchudzanie

Home » Suplementy odchudzające » Glukomannan – jak działa?

Glukomannan – jak działa?

 

Glukomannan jest jednym z wielu rodzajów błonnika rozpuszczalnego w wodzie, który może działać zarówno w żołądku jak i jelitach poprzez wiązanie pochłoniętej wody i tworzenie lepkiego żelu wypełniającego żołądek, dzięki czemu osoby przyjmujące go nie odczuwają głodu. Ma on również wpływ na spowolnienie wchłaniania się cukru i cholesterolu z jelit, dlatego jest bardzo pomocny w kontrolowaniu poziom cukru przy cukrzycy i zmniejszaniu poziom cholesterolu.

Glukomannan pomaga na:

 • zaparciach,
 • utracie zbędnych kilogramów,
 • obniżeniu poziomu cukru we krwi,
 • redukcji poziomu cholesterolu.

glukomannan jako sposób na odchudzanieJednak, aby prawdziwie i obiektywnie ocenić czy glukomannan faktycznie pomaga na wyżej wymienione dolegliwości potrzeba jest o wiele więcej badań, niż dotychczas przeprowadzono.
Najprawdopodobniej proszek glukomannan dodawany do produktów mącznych, takich jak japoński makaron jest tak jak i kapsułki bezpieczny dla większości dorosłych i dzieci. Ale tabletki zawierające glukomannan nie są już tak bezpieczne.

Tabletki należy popijać dosyć duża ilością wody bo w przeciwnym razie mogą one doprowadzić do zadławienia się lub zablokowania gardła lub jelit.

Przeciwwskazania w stosowaniu Glukomannanu

Ciąża i karmienie piersią: Jak dotąd nie ma badań dotyczących zażywania glukomannanu przez kobiety będące w ciąży lub karmiące piersią dlatego nie zaleca się przyjmowania tego preparatu.

Cukrzyca: Glukomannan może zaburzać poziom cukru we krwi. Pacjenci cierpiący na cukrzycę powinny podczas przyjmowania tabletek ściśle kontrolować poziom cukru we krwi.

Operacja: Preparaty z glukomannanem mogą zakłócać stężenie cukru we krwi zarówno w czasie jak i po zabiegu. Jeżeli jest wyznaczony termin operacji należy odstawić glukomannan co najmniej 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem

Glukomannan, a skutki uboczne:

Ponieważ glukomannan jest błonnikiem rozpuszczalnym w wodzie osoby zażywające go muszą pamiętać, aby popijać każdą tabletkę (glukomannan w postaci proszku wydaje się być bezpieczniejszy) dużą ilością wody, w przeciwnym razie można doprowadzić do zadławienia lub zablokowania:

 • gardła
 • przełyku
 • jelit
Glukomannan może również przyczynić się do utrudnienia wchłaniania się leków. Więc osoby zażywające inne leki powinni je przyjmować albo 1 godzinę przed lub 4 godziny po zażyciu glukomannanu.

Jeśli chcesz schudnąć szybko i bezpiecznie, zapoznaj się z naszym rankingiem tabletek na odchudzanie.
Dzięki niemu wybierzesz produkt najbardziej dopasowany do swoich potrzeb i kupisz go tanio bezpośrednio na stronie producenta.

Zapoznaj się również z naszym artykułami:

Artykuły powiązane:

Glukomannan – jak działa?
3.4 (67.78%) 54 votes
Szukane frazy:
 • glukomannan opinie
 • nature essential glucomannan opinie
 • glukomannan konjac
 • glukomannan swanson opinie
 • glucomanann essential
 • glukomann opinie
 • glukomannan schudlam
 • nature essential glucomannan

4 komentarze

 1. Próbowałem glukomannanu i niestety miałem po nim bolesne zaparcia. Zdecydowanie bardziej polecam to: dietbooster

 2. Nie mogę się z tym zgodzić co napisałeś. Ja stosowałam glukomannan przez ponad rok i moje zaparcia ustąpiły dzięki niemu. Czułam się dobrze, a mój apetyt znacznie się zmniejszył. Ale jak widać każdy reaguje inaczej…

 3. Na mnie zadziałał w bardzo nieprzyjemny sposób. Ból żołądka i brzucha oraz wyjątkowo uporczywa wodnista biegunka. Mdłości i ogólne osłabienie. Takie objawy po praktycznie jednym dniu stosowania dwóch tabletek trzy razy dziennie. Odstawiłam i dochodziłam do siebie kilka dni bo biegunka, chciaż w mniejszym stopniu ale utrzymywała sie killka dni pomimo brania środków pzrciwbiegunkowych. Generalnie bardzo zła reakcja.

 4. Nie polecam. Kupiłam 3 opakowania (nie były wcale tanie) aby mieć już je na pełen miesiąc. Okazało się to być tylko kolejną wielką ściemą, stratą pieniędzy, zwykłą reklamą.
  Nie schudłam ani grama wręcz przeciwnie po tych tabletkach miałam jeszcze większy apetyt łącznie ze słodyczami. Kolejna ściema.

Dodaj odpowiedź

Twój email nie będzie widoczny