Skuteczne diety, suplementy i tabletki na odchudzanie

Home » Suplementy odchudzające » Zalety (korzyści) picia zielonej herbaty oraz jej skutki uboczne

Zalety (korzyści) picia zielonej herbaty oraz jej skutki uboczne

Zielona herbata uważana jest za bardzo zdrową, a także wspomagającą proces odchudzania. Pochodzi z chin i od tradycyjnej herbaty wyróżnia ją fakt, że została jedynie minimalnie przetworzona. Posiada charakterystyczny gorzki smak, niektórzy mogą go nie lubić, innym zaś może smakować. Zielonej herbaty nigdy nie zalewamy wrzącą wodą, gdyż traci ona wtedy swoje walory nie tylko smakowe, ale i zdrowotne. Wiedzieć również, że krótszy czas parzenia sprawi, że herbata będzie działać pobudzająco. Dłuższe parzenie zielonej herbaty uwolni z niej związki o działaniu uspokajającym. Tak więc jeśli chcemy się zrelaksować zalecany jest drugi sposób parzenia.

W artykule przedstawiamy wady i zalety picia zielonej herbaty, sprawdzamy efekty regularnego spożywania i przedstawiamy czym charakteryzować się musi najlepsza zielona herbata.

liście zielonej herbatyZielona herbata posiada szereg zalet. Zobaczmy więc na co pomaga zielna herbata, jakie jest jej działanie oraz czy zielona herbata faktycznie odchudza. Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Zalety picia zielonej herbaty

 • Zielona herbata hamuje rozwój bakterii. Można nią na przykład płukać wnętrze jamy ustnej.
 • Ma działanie antynowotworowe. Nowotwory są w czołówce przyczyn śmierci wśród społeczeństwa europejskiego. Warto się przed nimi chronić, dlatego zielona herbata może być częścią profilaktyki i to nie tylko wśród osób będących w grupie ryzyka.
 • Do kolejnych zalet picia zielonej herbaty zaliczamy jej pobudzające działanie na pęcherz. To może być wadą jeśli jesteśmy w podróży, ale generalnie pobudzenie pęcherza ma tę zaletę, że pobudza nerki do pracy. To z kolei pozwala lepiej filtrować krew i pozbywać się złogów powstałych na nerkach.
 • Ważną informacją dla osób będących na diecie jest fakt, że zielona herbata przyspiesza metabolizm. W efekcie szybciej spalamy namiar kalorii. Przyspieszenie metabolizmu jest godne rozważenia przez osoby posiadające pracę siedzącą, gdyż u nich metabolizm zwalnia i organizm zaczyna odkładać zbędne kilogramy.
 • Zielona herbata jest źródłem witamin i minerałów. Pita w umiarkowanej ilości może dostarczać do organizmu wartościowe związki usprawniające jego pracę.
 • Posiada właściwości odchudzające. Mowa tutaj nie tylko o wymienionym wcześniej przyspieszeniu metabolizmu. Odchudzające właściwości zielonej herbaty hamują wchłanianie tłuszczów, jednocześnie przyspieszając ich zużycie przez organizm. Regularne picie zielonej herbaty może przynieść pozytywne efekty odchudzając, a jej wpływ na odchudzanie może być dość duży. W poszukiwaniu prawdziwości tego twierdzenia sprawdziliśmy forum internetowe o odchudzaniu. Wielu ludzi zadawało tam pytanie czy zielona herbata wspomaga odchudzanie, jaka zielona herbata jest najlepsza i tym podobne. Okazało się, że według doświadczeń użytkowników tego forum, regularne picie zielonej herbaty, połączone z dietą i ćwiczeniami przyniosło pożądany efekt w postaci zgubienia nadmiaru kilogramów. Nie był zbyt istotny rodzaj zielonej herbaty, tak więc sposób wyboru najlepszej zielonej herbaty zależy chyba od gustu i przyzwyczajenia.
 • Zielona herbata wspomaga układ krążenia. Może też zapobiegać chorobom takim jak zawał czy choroba wieńcowa.
 • Dobra wiadomość dla kobiet walczących z cellulitem, zielona herbata przeciwdziała jego powstawaniu.
 • Zielona herbata obniża poziom złego cholesterolu.
 • Jest polecana osobom starszym ze względu na zmniejszenie ryzyka chorób serca i choroby Alzheimera. Zapobiega także paradontozie.
 • Jest bogata w antyoksydanty, wspomaga organizm w walce z wolnymi rodnikami.
 • Zwiększa odporność organizmu, regularne picie zielonej herbaty może sprawić, że będziemy rzadziej chorować.
 • Jest polecana osobom narażonym na zwiększony wysiłek intelektualny, gdyż (głównie dzięki zawartej w niej teinie) poprawia wydajność i sprawność umysłową.

Skutki uboczne picia zielonej herbaty

Niestety picie zielonej herbaty pociąga za sobą skutki uboczne. Zbyt duża ilość zielonej herbaty może działać niekorzystnie na organizm. Jakie są więc skutki uboczne zielonej herbaty?

 • Zielona herbata jest źródłem teiny. Jeśli będziemy pić zbyt dużo zielonej herbaty, teina może zacząć powodować przykre dolegliwości, takie jak biegunka lub bezsenność.
 • Do innych skutków ubocznych picia zielonej herbaty zaliczyć można zaburzenie wchłaniania żelaza i minerałów, co może spowodować anemię.
 • Zielona herbata nie jest polecana kobieton w ciąży, ponieważ zwiększa ryzyko występowania wad płodu i poronienia.
 • Nie jest również polecana kobietom karmiącym mlekiem matki, gdyż związki zawarte w zielonej herbacie będą przedostawać się do pokarmu. Związki te mogą zaszkodzić zdrowiu noworodka.
 • Nie jest zalecana osobom uskarżającym się na problemy żołądkowe. Picie zielonej herbaty (szczególnie na pusty żołądek) wzmaga wydzielanie soków żołądkowych. Skutkuje to problemami żołądkowymi takimi jak: zgaga, nudności i podrażnienia żołądka.
 • Zielona herbata wchodzi w interakcję z lekami: może je osłabiać, zwiększać lub zmieniać ich działanie. Jeśli więc zażywamy jakieś lekarstwa warto skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem regularnego spożywania naparu z zielonej herbaty.
 • Nadmiar zielonej herbaty wypłukuje z organizmu dobroczynne związki mineralne, może to do prowadzić do osteoporozy.
 • Niektórzy dentyści wskazują, że picie zielonej herbaty powoduje uporczywy osad nazębny, który może być mocniejszy niż na przykład z kawy.

Podsumowanie

Picie zielonej herbaty w czasie kuracji odchudzającej może przynieść pozytywne skutki, nie tylko odchudzające ale i zdrowotne. Niestety, zieloną herbatę łatwo przedawkować. Wymienione w artykule skutki uboczne są nie tylko przykre, ale i groźne dla zdrowia, dlatego jeśli ktoś zdecyduje się pić zieloną herbatę musi to robić w niewielkich porcjach i z umiarem. Dużo lepszym wyjściem jest zażywanie tabletek z ekstraktem z zielonej kawy o potwierdzonym działaniu odchudzającym. Każda tabletka zawiera dokładną porcję substancji wspomagającej odchudzanie, która przy stosowaniu zgodnie z zaleceniami procenta nie powoduje skutków ubocznych. Jednocześnie jest to tak dobrana dawka, aby jak najszybciej przyniosła oczekiwany efekt. Działanie zielonej kawy opisaliśmy już wcześniej w tym artykule.

Jeśli mimo wszystko chcemy pić zieloną herbatę, zachowajmy umiar i rozsądek. Filiżanka dziennie wystarczy.

 

 

Jeśli chcesz schudnąć szybko i bezpiecznie, zapoznaj się z naszym rankingiem tabletek na odchudzanie.
Dzięki niemu wybierzesz produkt najbardziej dopasowany do swoich potrzeb i kupisz go tanio bezpośrednio na stronie producenta.

2 komentarze

 1. Korzyści jest zdecydowanie więcej – wystarczy powiedzieć że ma zbaweienny wpływ w walce z wolnymi rodnikami. Mi to wystarcza, piję codziennie po 2 filiżanki(minimum).

 2. Małgorzata Piątkowska

  Piję zieloną herbatę regularnie od kilu lat, ale nie mogę potwierdzić jej efektów odchudzających, sama herbata niestety nie wystarcza żeby schudnąć. Ja od 4 miesięcy stosuję ekstrakt z ziaren zielonej kawy i takie połączenie daje świetne efekty, przez ten okres schudłam już 15 kilo i czuję się świetnie, polecam http://www.greencoffee5k.pl wszystkim którzy chcą naturalnie pozbyć się zbędnych kilogramów.

Dodaj odpowiedź

Twój email nie będzie widoczny

Artykuły powiązane: