Skuteczne diety, suplementy i tabletki na odchudzanie

Home » Suplementy odchudzające » Yohimbine – stosowanie

Yohimbine – stosowanie

 

W latach 60 Amerykańska Agencja do spraw Żywności i Leków przeprowadziła kilka badań naukowych by określić czy yohimbine faktycznie jest tak silnym afrodyzjakiem. Naukowcy doszli do wniosku, że roślina ta jest naprawdę mocnym i skutecznym środkiem pobudzającym libido, zwłaszcza dla mężczyzn. Te same badania pozwoliły odkryć, że yohimbine pomaga wyostrzyć zmysł dotyku oraz powoduje przyjemne odczucia wzdłuż kręgosłupa. yohimbe opinie

Działanie Yohimbine

Yohimbine jest od lat jednym z najpopularniejszych suplementów dla obydwu płci. Po zażyciu organizm rozkłada yohimbine, która asymilowana jest do krwiobiegu.

Według naukowców yohimbine blokując receptory alfa-2-adrenergiczne, nie pozwala działać adrenalinie i noradrenalinie – hormony te nie mogą połączyć się z receptorami, dzięki czemu proces lipolizy nasila się i nasza masa ciała szybciej się zmniejsza. Z uwagi na fakt, że receptory te występują w zwiększonej ilości w okolicach brzucha, pośladków oraz ud, tracimy tkankę tłuszczową właśnie w tych miejscach. Dlatego właśnie, johimbina może okazać się odpowiednim środkiem zarówno dla panów, którzy zazwyczaj cierpią na otyłość brzuszną, jak i dla pań, które gromadzą tłuszczyk głównie na pośladkach i udach.

Niestety jest zdecydowanie za mało przeprowadzonych badań, aby móc mówić o skutecznym działaniu yohimbine na redukcję tkanki tłuszczowej w tych „newralgicznych” miejscach.

Skutki uboczne Yohimbine

Yohimbine może wywołać:

 • zaczerwienienie skóry,
 • wysypkę,
 • pobudzenie,
 • niepokój,
 • bezsenność,
 • zawroty głowy,
 • szybkie bicie serca,
 • zwiększone oddawanie moczu,
 • bóle głowy,
 • nudności,
 • wymioty.

Natomiast bardziej poważne działania niepożądane mogą obejmować niestrawność, pobudzenie, drżenie, zaburzenia snu, niepokój lub pobudzenie, wysokie ciśnienie krwi, przyspieszone bicie serca, zawroty głowy, problemy żołądkowe, ślinotok, bóle zatok, drażliwość, bóle głowy, częste oddawanie moczu, wzdęcia, wysypkę, nudności i wymioty, ból w klatce piersiowej, zawał serca, zaburzenia rytmu serca, migotanie przedsionków, niewydolności nerek. Wysokie dawki mogą spowodować problemy z oddychaniem, paraliż, niewydolność serca, a nawet śmierć.

 • Uwaga

Jeżeli cierpimy na jakąkolwiek z tych dolegliwości: zaburzenia lękowe, depresja, zaburzenia psychiczne, choroby serca, problemy z prostatą, wysokie lub niskie ciśnienie krwi, choroby nerek, wątroby lub choroby Alzheimera. Nie wolno przyjmować Yohimbine bez konsultacji z lekarzem.

Przyjmowanie Yohimbine

Jeśli przyjmowane są regularnie jakieś leki lub suplementy, również przed sięgnięciem po Yohimbine należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ może ona wchodzić w interakcje z tymi lekami lub suplementami (np. leki przeciwdepresyjne, środki pobudzające w tym kofeina, leki na cukrzycę, leki przeciwhistaminowe, leki stosowane w nadciśnieniu krwi, uspokajające i antybiotyki).

Ze względu na poważne uszkodzenia jakie może spowodować w organizmie, Yohimbine nie powinna być stosowana przez dzieci, kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

Jeśli chcesz schudnąć szybko i bezpiecznie, zapoznaj się z naszym rankingiem tabletek na odchudzanie.
Dzięki niemu wybierzesz produkt najbardziej dopasowany do swoich potrzeb i kupisz go tanio bezpośrednio na stronie producenta.

Zapoznaj się również z naszym artykułami:

Artykuły powiązane:

Dodaj odpowiedź

Twój email nie będzie widoczny