Skuteczne diety, suplementy i tabletki na odchudzanie

Home » Suplementy odchudzające » Psyllium czyli babka jajowata na odchudzanie – opinie i zastosowanie

Psyllium czyli babka jajowata na odchudzanie – opinie i zastosowanie

 

Psyllium – babka jajowat

Psyllium to łupiny nasion babki jajowatej o wyjątkowo dużej zawartości błonnika. Jest to zioło pochodzenia Azjatyckiego oraz śródziemnomorskich regionów Europy i Północnej Afryki. Nasiona Psyllium używane są jako lekarstwa ziołowe. Znalazły zastosowanie u osób walczących z dodatkowymi kilogramami (pęczniejąc wypełniają żołądek a tym samym dają uczucie sytości oraz zmniejszają apetyt bez dodatkowego pobudzenia systemu nerwowego) przyczyniając się do ogólnej poprawy pracy jelit.

Łuski zawierają najwięcej błonnika, który po spożyciu zamienia się w gęstą substancję zmniejszającą apetyt i dającą uczucie sytości powoduje poprawę trawienia i przyspiesza przemianę materii, (ma zdolność do powiększenia swojej objętość nawet do 40 razy). Żel, który powstaje w czasie trawienia, pochłania nadmiar płynów a dodatkowo usuwa z organizmu szkodliwe zanieczyszczenia. Oczyszczając przewód pokarmowy i wspomagając działanie flory bakteryjnej w jelitach, zapewnia prawidłowe wypróżnianie się.

babka jajowata preparaty odchuzająceCodzienne spożycie błonnika wpływa korzystnie na zdrowie i odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu prawidłowej funkcji okrężnicy. Jak wiadomo błonnik przyspiesza procesy przemiany w przewodzie pokarmowym, pomaga we wchłanianiu glukozy i wspomaga utrzymanie odpowiedniego poziomu cholesterolu.

Psyllium zalecany jest u osób chorych na zespół jelita drażliwego, ponieważ usprawnia pracę jelit i likwiduje zaparcia (powoduje zmiękczenie stolca u osób z hemoroidami). Jest również polecany po operacji odbytu lub odbytnicy, oraz podczas wtórnego leczenia niektórych rodzajów biegunki, a także jako okład przy czyrakach.

Według opinii naukowców babka jajowata pomaga w schorzeniach typu:

 • Rak jelita grubego
 • Biegunka
 • Zespół nadwrażliwości jelita grubego (IBS)
 • Obniżenie poziomu cholesterolu
 • Wysoki poziom ciśnienia krwi
 • Choroby nerek
Potrzeba jest jednak dużo więcej dowodów i badań nad tą roślina, aby rzetelnie móc ocenić jej skuteczność w walce z powyższymi chorobami.

Badania na temat właściwości Psyllium

Badania przedstawione w American Journal of Clinical Nutrition sugerują, że stosowanie Psyllium jest skutecznym i dobrze tolerowanym elementem racjonalnego żywienia a rozpuszczalne włókna znajdujące się w łuskach psyllium mają działanie obniżające poziom złego cholesterolu we krwi.

Badania i raporty kliniczne prowadzone nad tą rośliną dowodzą, iż łuski psyllium mają bardzo korzystny wpływ na nasz organizm, dlatego powinny stać się nieodłącznym elementem codziennej diety.

Eksperci ds. zdrowia i żywienia dowiedli, że osoby dorosłe powinny codziennie spożywać od 25 do 30 gram błonnika odżywczego w celu utrzymania odpowiedniego stanu zdrowia. Badania wykazały, że zawartość błonnika w naszej diecie jest o połowę mniejsza niż zalecana dawka.

Zawsze należy popijać psyllium dosyć dużą ilością wody, w przeciwnym razie powiększy on swoją objętość już w przełyku i może doprowadzić do uduszenia poprzez zablokowanie dostępu powietrza do płuc.

Jeśli chcesz schudnąć szybko i bezpiecznie, zapoznaj się z naszym rankingiem tabletek na odchudzanie.
Dzięki niemu wybierzesz produkt najbardziej dopasowany do swoich potrzeb i kupisz go tanio bezpośrednio na stronie producenta.

Zapoznaj się również z naszym artykułami:

Artykuły powiązane:

Psyllium czyli babka jajowata na odchudzanie – opinie i zastosowanie
Oceń wpis
Szukane frazy:
 • babka jajowata na odchudzanie
 • babka jajowata odchudzanie

7 komentarzy

 1. Witam. Ja po trzech tygodniach stosowania także odczuwam pozytywne skutki jak chociażby uczucie lekkości z powodu „utraty” wzdęć i dodatkowo 2 kg w dół bez wysiłku praktycznie!

 2. Ja oprócz psylium stosuję ekstrakt z zielonej kawy greencoffeeplus. Dzięki temu udało mi się schudnąć, więc polecam!

 3. Kosztuje parę groszy a w moim przypadku okazało się bardzo pomocne w walce z kilogramami. Ja stosuję codziennie wieczorem od ok miesiąca i mam już 4 kg mniej!!! Polecam!!!

 4. Witam wszystkich, my z żoną stosujemy psyllium od ponad roku i oboje czujemy się po nim bardzo dobrze w zakresie układu pokarmowego – nie mieliśmy żadnych problemów. Dodatkowo wyleczyliśmy problemy żołądkowe, które nam bardzo doskwierały i mamy kilka kilogramów mniej. Same pozytywy!

 5. Ja nie mogę powiedzieć nic pozytywnego na temat psyllium, gdyż nie jestem w stanie go połknąć, bo mam uczucie że pęcznieje mi w gardle i zaraz się uduszę((( Nie potrafię się przełamać mimo pozytywnych opinii na jego temat.

 6. Ja też się podpinam pod te komentarze, stosuję psyllium od pół roku, wyleczyłam problemy z jelitami i cholesterolem a także straciłam co niecko z tuszy)))

 7. Nie wiem czy kupiłem to samo psyllium, ale po czterech miesiącach stosowania nie zauważyłem znacznej poprawy w walce z cholesterolem.

Dodaj odpowiedź

Twój email nie będzie widoczny