Skuteczne diety, suplementy i tabletki na odchudzanie

Home » Suplementy odchudzające » Guarana – ryzyko stosowania

Guarana – ryzyko stosowania

Skutki uboczne stosowania guarany

Skutki uboczne guarany są identyczne, jak skutki uboczne wypijanej przez nas kofeiny. Należą do nich zaburzenia snu, lęk, niepokój, zaburzenia żołądkowe, oraz przyspieszone bicie serca. Długotrwałe stosowanie kofeiny może doprowadzić nawet do uzależnienia psychicznego.

Guarana – ryzyko zażywania

Zbyt wysokie dawki kofeiny prowadzą do zwiększenia częstości akcji serca, choroby piersi, oraz do wzrostu ciśnienia krwi. Niebezpieczne jest przedawkowanie kofeiny, gdyż może doprowadzić do drgawek i konwulsji. Jeżeli chcielibyśmy zacząć stosować guaranę a skarżymy się na: wysokie ciśnienie krwi, zaburzenia lękowe, jaskrę, osteoporozę, choroby serca, zaburzenia krzepliwości krwi, cukrzycę, choroby nerek, lub wątroby to musimy to skonsultować z naszym lekarzem. Gdyż, zarejestrowano już zgon kobiety z wypadaniem płatka zastawki mitralnej, po spożyciu drinka zawierającego guaranę. 5

Interakcje w przyjmowaniu leków i guarany

Wskazane jest także aby porozmawiać z lekarzem, jeżeli planujemy regularnie, przyjmowanie leków z zawartością guarany, gdyż mogą one wchodzić w interakcje z innymi lekami, takimi jak: niektóre leki przeciwdepresyjne, lit, leki uspokajające, oraz leki przeciwzakrzepowe. Nie należy przyjmować guarany razem z innymi stymulatorami diety, niezależnie od tego czy są to leki, czy tylko suplementy. Bardzo ważne jest, aby unikać nadmiernego spożycia kofeiny, w połączeniu z przyjmowaniem guarany, oraz przyjmowaniem innych produktów spożywczych zawierających guaranę takich jak napoje energetyzujące, gdyż łatwo można przedawkować.

Ze względu na wysoką zawartość kofeiny w guaranie, oraz na to, że jak dotąd guarana jest produktem nie do końca jeszcze poznanym powinni się jej wystrzegać zarówno dzieci, kobiet w ciąży jak i matki karmiące piersią.

Jeśli chcesz schudnąć szybko i bezpiecznie, zapoznaj się z naszym rankingiem tabletek na odchudzanie.
Dzięki niemu wybierzesz produkt najbardziej dopasowany do swoich potrzeb i kupisz go tanio bezpośrednio na stronie producenta.

 

Guarana – ryzyko stosowania
Oceń wpis

Jeden komentarz

  1. Zgadzam się z artykułem, kofeinę zawartą u guaranie bardzo łatwo przedawkować. Sama się o tym przekonałam. Dlatego lepiej jest zażywać ekstrakt z zielonej kawy, który ma spore właściwości odchudzające, a przyjmując go zgodnie z zaleceniami nie ma szansy, aby go przedawkować. Ja swoje tabletki kupiłam stąd: greencoffeeplus

Dodaj odpowiedź

Twój email nie będzie widoczny