Skuteczne diety, suplementy i tabletki na odchudzanie

Home » Suplementy odchudzające » Czy zielona kawa zawiera kofeinę ?

Czy zielona kawa zawiera kofeinę ?

 

Zielona kawa to inaczej surowe, niewypalone owoce kawowca. Sprzedawana jest jako suplement diety przeważnie w postaci pastylek. W ich skład wchodzić może zarówno kofeina, żeń-szeń jak i wyciągi z różnych ziół.
Ekstrakt z zielonej kawy nie tylko poprawia metabolizm, ale i reguluje gospodarkę insulinową, co przekłada się również na ograniczenie łaknienia (zmniejszenie apetytu).

kawa zielona

Czym jest zielona kawa?

Najprościej mówiąc to kawa, która nie została poddana procesowi „palenia”. Nie ma więc już tak intensywnego aromatu jak kawa do której przywykliśmy na co dzień. Kawa przed paleniem zależnie od gatunku jest po prostu zielona i stąd jej nazwa. Osoby delektujące się aromatem codziennie wypijanej kawy będą bardzo rozczarowane naparem z kawy zielonej, gdyż zarówno jej zapach jak i smak po zaparzeniu są całkowicie odmienne od tradycyjnych naparów tego napoju.

Zielona kawa swoim składem chemicznym nie bardzo różni się od ziaren kawy, które znamy i wykorzystujemy codziennie.

Dlaczego więc ma właściwości odchudzające?

Istnieją dwa wyjaśnienia – albo ekstrakt z zielonych ziarenek nie działa, a tylko nasza wyobraźnia pracuje na tak wysokich obrotach, ze spala nam tłuszcz, albo moc odchudzająca zielonej kawy bierze się prosto z ziół, które są dodawane do tabletek.

Kwas chlorogenowy w zielonej kawie

Znajduje się on w kawie w dosyć dużych ilościach. Kawa zielona zawiera znacznie więcej kwasu chlorogenowego niż kawa palona. Kwas ten ma właściwości bardzo silnego przeciwutleniacza. Znajduje się nie tylko w kawie, ale można go znaleźć również w karczochach, głogu, pokrzywie a nawet śliwkach suszonych. Uważa się, że kwas ten sprzyja obniżaniu wchłaniania się cukru oraz wpływa na metabolizm tłuszczu, a także ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne.

Pomimo udowodnionych dobroczynnych właściwości kwasu chlorogenowego, nie zostały potwierdzone żadnymi badaniami naukowymi odchudzające właściwości kawy zielonej czy jej ekstraktów. Nie znajdziemy żadnych opublikowanych badań co do skuteczności wpływu zielonej kawy na proces odchudzania się. Obecnie preparaty z zielonej kawy zostały zaliczone w USA do suplementów diety. Faktem jest, że kofeina i kwas chlorogenowy wpływają na przyspieszenie metabolizmu, ale ciągle brakuje potwierdzonego badaniami stwierdzenia, który ze składników zielonej kawy może przyczyniać się do utraty masy ciała. Czy jest to kofeina, czy kwas chlorogenowy, czy może oba ta składniki razem.

Sama zielona kawa jest możliwa do kupienia w Polsce już od 8 zł/100 g. Takie kawy kosztują też ponad 140 zł/100 g.

Jeśli chcesz schudnąć szybko i bezpiecznie, zapoznaj się z naszym rankingiem tabletek na odchudzanie.
Dzięki niemu wybierzesz produkt najbardziej dopasowany do swoich potrzeb i kupisz go tanio bezpośrednio na stronie producenta.

Zapoznaj się również z naszym artykułami:

Artykuły powiązane:

Jeden komentarz

  1. Od 4 miesięcy stosuję zieloną kawę jako nieodłączny element diety i faktycznie widać zauważalne różnice.Nie jet to -10kg w tydzień przyznam jednak, że widać różnicę Testowałem kilka specyfików i zielona kawa jet naprawdę ok.

Dodaj odpowiedź

Twój email nie będzie widoczny