Skuteczne diety, suplementy i tabletki na odchudzanie

Home » Tabletki na odchudzanie » Tabletki alli

Tabletki alli

 

Alli (orlistat) są to leki stosowane, przez osoby chcące schudnąć. Badania wykazały, że alli może pomóc ludziom stracić na wadze więcej kilogramów niż podczas stosowania tylko diety. Preparat należy stosować, tylko i wyłącznie w połączeniu z niskokaloryczną dietą, oraz z obniżonym poziomem tłuszczów, u osób dorosłych, u których indeks masy ciała (BMI) wynosi 28 i więcej.

Lek dostępny jest w aptece bez recepty, natomiast jego silniejsza dawka dostępna jest tylko i wyłącznie na receptę i jest sprzedawana pod nazwą handlową Xenical. Xenical jest również zalecany pacjentom po zabiegu odchudzającym, aby pomóc im w utrzymaniu dopiero co utraconych kilogramów.
działanie tabletek alli

Działanie Alli?

Alli należy do grupy leków zwanych inhibitorami lipazy. Tzn., że blokuje dostęp tłuszczu z jedzenia do jelit w około 25%. Tłuszcze, które nie są przez organizm wchłaniane zostają wydalane.

Niektóre dane wskazują, że Alli pomaga zmniejszyć ilość szczególnie niebezpiecznego rodzaju tłuszcz z brzucha jest to tzw. tłuszcz trzewny, który został połączony z:

  • 2 typem cukrzycy,
  • wysokim ciśnieniem krwi,
  • chorobami serca,
  • udarem mózgu.

Dla kogo przeznaczony jest Alli?

Jeżeli cierpimy na dużą nadwagę, a same diety i ćwiczenia nie bardzo nam pomagają ,to powinniśmy porozmawiać ze swoim lekarzem o tzw.: programie kontroli wagi, który obejmuje właśnie ten lek. Ale jeśli podejmiemy leczenie nadal musimy pamiętać o przestrzeganiu diety i ćwiczeniach.

Aby ustalić, czy cierpimy na nadwagę, i musimy sięgnąć po tabletki wspomagające odchudzanie należy najpierw obliczyć BMI czyli wskaźnik masy ciała. Uważa się, że BMI od 18,5 do 24,9 jest w granicach normy, natomiast BMI od 25 do 29,9 traktuje się jako nadwagę.

Dawkowanie Alli?

Alli jest dostępny w aptekach w postaci kapsułek. Zaleca się, przyjmować go doustnie trzy razy dziennie, albo w czasie posiłku w skład którego wchodzą tłuszcze, albo do jednej godziny po posiłku. Nigdy nie należy przyjmować więcej tabletek niż zalecana dawka. Jeśli nasze posiłki nie zawierają tłuszczu, to po konsultacji z lekarzem możemy pominąć dawkę leku.

Aby osiągnąć zamierzony cel pozbycia się zbędnych kg z pomocą alli należy przestrzegać niskokalorycznej i niskotłuszczowej diety podczas przyjmowania tego leku. Trzeba uważać, aby nie jeść potraw obfitujących w tłuszcz, takich jak np. tłuste hamburgery. Tylko do 30% kalorii w każdym posiłku powinno pochodzić z tłuszczu. Wskazane jest, aby wybierać chude kawałki mięsa i produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu. Należy również pamiętać, aby codziennie przyjmować preparaty multiwitaminowe zawierające witaminy A, D, E, K oraz beta-karoten. Ponieważ podczas blokowania wchłaniania się tłuszczu do naszego organizmu z pożywienia, alli blokuje również wchłanianie się witamin rozpuszczalnych w tłuszczach.

  • Uwaga

Nie należy przyjmować równocześnie witamin i leku alli, gdyż alli blokuje ich przyswajanie się.

Jeśli chcesz schudnąć szybko i bezpiecznie, zapoznaj się z naszym rankingiem tabletek na odchudzanie.
Dzięki niemu wybierzesz produkt najbardziej dopasowany do swoich potrzeb i kupisz go tanio bezpośrednio na stronie producenta.

Zapoznaj się również z naszym artykułami:

Artykuły powiązane:

3 komentarze

  1. Tabletki są naprawdę bardzo dobre, ale tylko i wyłącznie stosowane przy ścisłej diecie i ćwiczeniach fizycznych, gdyż w przeciwnym wypadku efekt może być wręcz odwrotny !!! Polecam ja schudłem 5 kg w ciągu miesiąca!

  2. A ja się muszę pochwalić, że mam mniej o 8 kg dzięki Alli i nie zamierzam ich odstawiać, aż zejdę do 10 Nie mam takich efektów ubocznych stosuję je od pół roku i na mnie działają. Polecam wypróbować bo każdy organizm jest inny a mi naprawdę bardzo pomogły. Pozdrawiam

  3. Ja też muszę pochwalić się i tabletki Alli bardzo mi pomogły. Brałam je 8 lat temu i dziś znów chciałabym je gdzieś zakupić ale nie ma dostępnych . Gdzie je dostanę?

Dodaj odpowiedź

Twój email nie będzie widoczny